Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Siódemka Huras Legnica drugim klubem w Polsce! Lepsze tylko Vive Kielce

Vive Kielce, Siódemka Huras Legnica i Wybrzeże Gdańsk – to kluby, które w sezonie 2021/2022 osiągnęły najlepsze w kraju wyniki w młodzieżowej piłce ręcznej mężczyzn.

Ranking współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzony jest przez Ministerstwo Sportu. Zestawienie za sezon 2021/2022 napawa nas dumą! Siódemka zajęła bowiem 2. miejsce w Polsce!

Nasz dorobek to 122,61 pkt. Lepsze jest tylko Vive Kielce z 187,2 pkt. Trzecie miejsce w ministerialnym rankingu przypada Wybrzeżu Gdańsk (108,26 pkt.). W czołowej dziesiątce są ponadto: MTS Kwidzyn, Pałac Młodzieży Tarnów, Gwardia Opole, Górnik Zabrze, Orlen Wisła Płock, Anilana Łódź i MKS Poznań.

Pełny ranking SSM można znaleźć TUTAJ.

Na dorobek naszego klubu zapracowały trzy punktowe drużyny – juniorzy (54,73 pkt.), juniorzy młodsi (26 pkt.) i młodzicy (41,88 pkt.). Przypomnijmy, że w sezonie 2021/22 juniorzy dotarli do Final Four mistrzostw Polski, w którym zajęli 4. miejsce. Juniorzy młodsi awansowali do ćwierćfinału krajowego czempionatu (TOP 8), zaś młodzicy zostali mistrzem Polski.

Co ciekawe, złoto młodzików nie było w SSM punktowane (w tej kategorii zaliczane były tylko rozgrywki wojewódzkie i OOM). Przypomnijmy jeszcze, że juniorzy i juniorzy młodsi w minionej kampanii zostali wicemistrzami Dolnego Śląska, natomiast młodzicy mistrzami.

Sezon 2021/22 był dla naszej młodzieży jednym z najlepszych w historii. Przypomnijmy, że w 2018 r. Siódemka została sklasyfikowana na 1. miejscu w ministerialnym systemie. W 2017 r. byliśmy na 2. miejscu w Polsce, natomiast w 2019 r. na czwartym miejscu.

Zdjęcie: Młodzicy Siódemki Huras Legnica na FINAL 8 w Ostrołęce