Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mistrzowie Polski z wizytą u prezydenta Tadeusz Krzakowskiego [ZDJĘCIA]

Drużyna młodzików Siódemki Huras Legnica była gościem prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Gospodarz miasta zaprosił naszych młodych szczypiornistów, by osobiście pogratulować im wywalczenia mistrzostwa Polski.

Naszą złotą drużynę prezydent Tadeusz Krzakowski podjął razem z wiceprezydentem Krzysztofem Duszkiewiczem i dyrektorem wydziału sportu Zbigniewem Rutką. Mistrzom kraju towarzyszyli prezes MSPR Siódemka Martin Huras, Katarzyna Sąsiada z firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych oraz dyrektor klubu i trener najlepszego teamu w Polsce Zygmunt Woźniczka. Włodarze naszego klubu podziękowali władzom miasta za wsparcie, bez którego ogromny sukces nie byłby możliwy.

Młodzicy Siódemki Huras i ich szkoleniowiec odebrali gratulacje od prezydenta, który mocno podkreślił, że jest dumny z ich wyczynu. – Łączy nas piłka dzieli nas boisko. Trzeba szanować rywali i cieszę się, że taką postawę reprezentujecie – powiedział gospodarz naszego miasta.

Nie zabrakło też okazałego tortu oraz okolicznościowej patery z gratulacjami od władz miasta. Mistrzowie Polski Ratusz opuszczali będąc pod dużym wrażeniem, a prezydenta zapewnili, że powalczą o kolejne medale dla Legnicy.

Młodzicy Siódemki Huras mają za sobą fenomenalny sezon. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki najpierw w imponującym stylu zdobyli mistrzostwo Dolnego Śląska nie tracąc ani jednego punktu. Potem równie świetnie radzili sobie w rozgrywkach centralnych. Jak burza przeszli 1/16 i 1/8 finału mistrzostw Polski, by zwieńczyć sezon triumfem w turnieju finałowym krajowego czempionatu, który został rozegrany w Ostrołęce.

FOT. Małgorzata Banaszkiewicz(UM Legnica)