Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Michał Klimaszewski wraca do Siódemki Miedź Huras Legnica!

Po dwuletniej przerwie barw Siódemki Miedź Huras Legnica ponownie bronić będzie Michał Klimaszewski. 22-letni obrotowy wraca do naszej drużyny po wypożyczeniach do Boru Oborniki Śląskie i GOKiS-u Kąty Wrocławskie.

Michał Klimaszewski karierę rozpoczynał w Górniku Złotoryja, ale szybko trafił do Siódemki. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych (2017) oraz srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2019). W sezonie 2019/20 zadebiutował w pierwszym zespole. Kolejne dwie kampanie spędził już na wypożyczeniach.

W sezonie 2020/21 występował w Borze Oborniki Śląskie, w którym rozegrał 19 meczów i rzucił 60 bramek. W poprzednim sezonie 2021/22 grał dla GOKiS-u Kąty Wrocławskie (15 meczów, 20 bramek). Teraz wrócił do Legnicy wiążąc się z naszym klubem nowym, dwuletnim kontraktem.

– Michał przez dwa lata rozwinął się sportowo, nabrał doświadczenia. Wraca z pewnością jako lepszy zawodnik. Na pewno będzie mocnym punktem naszej drużyny – mówi trener Siódemki Miedź Huras Legnica, Tomasz Góreczny.