Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Pierwszy zespół rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Zawodnicy Siódemki Miedź Huras Legnica spotkali się w poniedziałek 8 sierpnia na pierwszych po wakacyjnej przerwie zajęciach. Przed naszym zespołem sześciotygodniowy okres przygotowawczy. Inauguracja sezonu 2022/23 w I lidze – 17 września.

W hali przy ul. Lotniczej pod okiem trenera przygotowania motorycznego Damiana Dwojaka pracowało 14 zawodników. W gronie tym zabrakło kilku juniorów, którzy przebywają na zgrupowaniu w Dźwirzynie. Trenował za to nowy nabytek – Michał Klimaszewski, który wrócił do zespołu po dwóch sezonach spędzonych na wypożyczeniach.

Trener przygotowania motorycznego Damian Dwojak

Ponadto indywidualnie ćwiczyli dochodzący do zdrowia po kontuzjach – Karol Siwak i Kornel Wita. Z boku zajęcia oglądał za to Maciej Stańko, który przeszedł niedawno zabieg barku i do treningu wróci dopiero za kilka tygodni. – Na październikowe mecze będę na pewno gotowy! – zapewnił bojowo nasz obrotowy.

Nasi pierwszoligowcy już na pierwszym trening dostali niezły wycisk. Za ich formę fizyczną od tego sezonu odpowiada bowiem wspomniany już Damian Dwojak, który funkcję trenera przygotowania motorycznego łączyć będzie z dotychczasowymi obowiązkami klubowego fizjoterapeuty. Po poniedziałkowym treningu nie ukrywał zadowolenia.

– Widać, że zawodnicy w lipcu nie próżnowali. Każdy otrzymał stosowną rozpiskę z indywidualną pracą do wykonania. Efekty były dziś widoczne. Jest więc baza do dalszej pracy – ocenił Damian Dwojak.

Pierwszy trening przed sezonem 2022/23

Przed naszą drużyną niełatwy czas. Trenerzy Tomasz Góreczny i Damian Dwojak zaplanowali aż pięć treningów tygodniowo. Pierwszy sparing rozegra 18 sierpnia, z Borem w Obornikach Śląskich. Natomiast 27 sierpnia Siódemka Miedź Huras weźmie udział w turnieju w Kątach Wrocławskich, gdzie obok gospodarzy – GOKiS-u wystąpią również MKS Wieluń i czeski TJ Hazena Nachod.

Pierwszy trening przed sezonem 2022/23

FOT. Paweł Jantura