Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

WKS Śląsk Wrocław najlepszy w IV Memoriale Zdzisława Woźniaka

Zwycięstwem Śląska Wrocław zakończyła się czwarta edycja Memoriału Zdzisława Woźniaka. Drugi miejsce zajęła Siódemka Miedź Huras Legnica, trzecie Zagłębie Sosnowiec, a czwarte AZS Zielona Góra. Turniej, dorocznie organizowany przez nasz klub, został rozegrany w hali OSiR przy ul. Lotniczej.

Tegoroczny memoriał był efektownym przedsmakiem zbliżającego się wielkimi krokami sezonu ligowego. Kibice zgromadzenie w hali przy Lotniczej obejrzeli cztery ciekawe, stojące na wysokim poziomie mecze. Nas cieszy najbardziej dobra postawa drużyny trenera Tomasza Górecznego, która postawiła się rywalom z Ligi Centralnej.

Na otwarcie turnieju Siódemka Miedź Huras stoczyła zaciętą walkę z Zagłębiem Sosnowiec. W regulaminowym czasie gry był remis 31:31. Konkurs rzutów karnych wygrał nasz zespół meldując się tym samym w finale. W drugim meczu Śląsk Wrocław ograł pierwszoligowca z Zielonej Góry.

Siódemka Miedź Huras Legnica – Zagłębie Sosnowiec

W meczu o 3. miejsce AZS minimalnie, jedną bramką uległ Zagłębiu, a w finale Siódemka długo walczyła jak równy z równym z faworyzowanym Śląskiem. Nasza drużyna w pierwszej połowie wypracowała sobie już nawet pięciobramkową przewagę, ale potem do głosu doszli „Wojskowi”, którzy ostatecznie wygrali 32:24 i triumfowali w całym turnieju.

MVP turnieju wybrano Krzysztofa Gądka ze Śląska, najlepszym bramkarzem Piotra Śliwińskiego (Śląsk), natomiast królem strzelców został Łukasz Płonka z Zagłębia Sosnowiec (19 bramek).

Puchary oraz nagrody dla najlepszych zawodników wręczali: prezes MSPR Siódemka Martin Huras, przedstawiciel firmy Huras Jurgen Melker, prezes Legniciego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Bogusław Graboń, właściciel firmy Double House Rafał Grabowski oraz dyrektor Piast Group Andrzej Ksel.

Liga Centralna startuje za tydzień. Rozgrywki I ligi ruszają za dwa tygodnie 17 września. Na inaugurację sezonu zmierzymy się w Poznaniu z Grunwaldem.

Paulo Grozdek – MVP meczu Siódemka Miedź Huras – Zagłębie Sosnowiec

Siódemka Miedź Huras Legnica – Zagłębie Sosnowiec 31:31 (16:16), 5:4 w karnych

Siódemka: Mazur, Stachurski, Socha – Kochlewski, Kuliński 3, Pacek 1, Przybylak 4, Czarnecki 6, Nowosielski, Klimaszewski 1, Kruszelnicki 4, Słowikowski, Szporko, Łukawski 4, Grozdek 8, Stańko.

Zagłębie: Mentel, Ratuszniak – Głuszczenko 3, Płonka 10, A. Danysz 3, S. Danysz 6, Mięsopust 4, Kowalski 2, Piątek 1, Adamuszek 2, Mentel, Popczyk, Kurzawa, Kolano, Ferczykowski.

MVP: Paulo Grozdek (Siódemka Miedź Huras)

Śląsk Wrocław – AZS Zielona Góra 36:28 (18:14)

MVP: Krzysztof Gądek (Śląsk).

Mecz o I miejsce: Siódemka Miedź Huras Legnica – Śląsk Wrocław 24:32 (13:16)

Siódemka: Mazur, Stachurski, Socha – Kochlewski 1, Kuliński 1, Pacek 3, Przybylak, Czarnecki 7, Nowosielski 2, Klimaszewski, Kruszelnicki 3, Stańko, Szporko, Łukawski 5, Grozdek 2.

Śląsk: Śliwiński, Młoczyński – Okapa 4, Famulski 3, Kołodziejczyk 2, Wiewiórski 2, Granowski 2, Gądek 8, Bogudziński 1, Tórz 1, Markiewicz 3, Cepielik, Salacz 1, Cegłowski 5.

MVP: Piotr Śliwiński (Śląsk).

Mecz o III miejsce: Zagłębie Sosnowiec – AZS Zielona Góra 30:29 (13:16)

MVP: Łukasz Płonka (Zagłębie).

Siódemka Miedź Huras Legnica

FOT. Ewa Jakubowska, Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)