Udana inauguracja sezonu juniorów młodszych Siódemki Huras

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 29:26 z Chrobrym Głogów w meczu 1. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Nasza drużyna przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść w końcówce spotkania.

Przez całą pierwszą połowę na prowadzeniu byli miejscowi. Chrobry wygrywał już nawet różnicą pięciu trafień (13:8). Siódemce udało się jednak zniwelować część strat jeszcze przed przerwą, w efekcie na odpoczynek do szatni udała się z jedną bramką na minusie.

Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęły w imponującym stylu. Już w 38 min. wygrywała 18:15! Gospodarze broni jednak nie złożyli i na 15 min. przed końcem spotkania znów wygrywali (21:20). W 54 min. mieliśmy remis 23:23, ale w końcówka w wykonaniu Siódemki była koncertowa. Trzy bramki z rzędu rzucił Alan Kałka, jedną dorzucił Dawid Kiedrzyński i w 57 min. prowadziła 27:23. W ten sposób nasza drużyna zapracowała na spokojne ostatnie minuty meczu i trzy punkty na inaugurację rozgrywek.

Mecz z Chrobrym był debiutem w roli trenera Adama Skrabani. Jeden z najlepszych zawodników w historii naszego klubu w maju zakończył karierę, a zwycięstwem w Głogowie rozpoczął nowy etap handballowego życia. Gratulacje Adaś i powodzenia!

CHROBRY GŁOGÓW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 26:29 (14:13)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Krzywicki, Zawierucha – Kiedrzyński 5, Mieleszczenko, Stefaniak 2, Kałka 5, K. Bielewicz, Witkowski 2, Maciejewski 4, Sinicki 11, Lambert. Karne: 5/3. Kary: 12 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:1 (5), 6:3 (10), 7:6 (15), 10:7 (20), 13:10 (25), 14:13 (30), 15:17 (35), 16:18 (40), 20:20 (45), 22:22 (50), 23:24 (55), 26:29 (60).