Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Odpadamy z Pucharu Polski. Możemy skoncentrować się wyłącznie na lidze

Siódemka Miedź Huras Legnica przegrała we własnej hali 25:26 z GOKiS-em Kąty Wrocławskie w meczu 1. rundy Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim i odpadła z rozgrywek. Środowe spotkanie, mimo że pozbawione ciężaru gatunkowego, dało kibicom sporą dawkę emocji.

Zgodnie z zapowiedziami szkoleniowcy obu zespołów w pucharowej potyczce dali szansę zawodnikom, którzy mniej grają w lidze, a także testowali różne rozwiązania pod kątem rywalizacji o punkty. Kibice obejrzeli bardzo wyrównane spotkanie, w którym prowadzenie przechodziło z rąk do rąk kilkukrotnie. Dużo nie brakowało, a kwestię awansu do kolejnej rundy rozstrzygać musiałyby rzuty karne. Przy akompaniamencie końcowej syreny bramkarza gości pokonał Paulo Grozdek, ale sędziowie uznali, że gol został rzucony już po czasie.

Ostatecznie lepsi o jedną bramkę byli przyjezdni i to oni wystąpią w finale wojewódzkim Pucharu Polski. Rywalem GOKiS-u Kąty Wrocławskie będzie Śląsk Wrocław lub Dziewiątka Legnica.

Jak zaprezentowała się nasza drużyna? Trzeba przyznać, że znacznie poniżej swoich możliwości, które wyeksponowała w dotychczasowych zwycięskich meczach ligowych. Przeciętna gra nie wystarczyła na mocny GOKiS-u, który w środowy wieczór potwierdził, że będzie chyba naszym głównym rywalem w walce o triumf w I lidze.

Są też jednak plusy. Swoją szansę z pewnością wykorzystał Wiktor Pacuła (100-procentowa skuteczność w pierwszej połowie – 5/5), który wysłał trenerowi Tomaszowi Górecznemu wyraźny sygnał, że o problemach ze zdrowiem zapomniał i jest już w ligowej formie. Skuteczność w ataku potwierdził też dobrze prezentujący się od początku sezonu Michał Przybylak, który na początku drugiej części spotkania rzucił 5 bramek z rzędu.

Najbliższy weekend pierwszoligowcy mają wolny. Nasza drużyna może więc w spokoju przygotowywać się do wyjazdowego meczu z Zewem Świebodzin (22 października).

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – GOKiS KĄTY WROCŁAWSKIE 25:26 (12:13)

SIÓDEMKA: Mazur, Stachurski, Socha – Kochlewski, Pacek 1, Przybylak 6, Czarnecki 7 (2), Kuliński 1, Nowosielski 1, Stańko 1, Słowikowski 1, Łukawski, Grozdek 2, Pacuła 5. Karne: 2/2. Kary: 8 min.

GOKiS: Wojtusik, Ostrowski – Gołda, Batura 4, Kalinowicz 2, Król 7 (5), Kazimierczak 3, Andrzejewski 5, Furman 4, Kurzawa, Serafin, Kowalik, Czech, Ostrówka 1. Karne: 5/5. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 4:5 (10), 6:7 (15), 8:11 (20), 10:12 (25), 12:13 (30), 14:15 (35), 18:18 (40), 19:20 (45), 20:22 (50), 23:25 (55), 25:26 (60