Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Gebrüder Peters – 120 lat na rynku. Niemiecka jakość i innowacyjność

Określenie „firma rodzinna” w przypadku Gebrüder Peters nie jest na wyrost. W 1903 roku założyła ją rodzina Peters. Do dziś swoją siedzibę ma w bawarskim Ingolstadt, a na jej czele stoi prezes Fritz Peters. W Legnicy swój oddział ma blisko trzynaście lat. Czym się zajmuje spółka z błękitnym logo?

Nasza firma to przede wszystkim tradycja oraz innowacyjność wyznaczająca nowy kierunek rozwoju. Nasza fachowa wiedza wraz z blisko 120-letnią historią czyni z nas profesjonalnego partnera w dziedzinie technologii budowlanej. Oferujemy kompleksową usługę sprzedaży, montażu wysokiej jakości systemów fotowoltaicznych, oraz instalacji elektrycznych – mówi Piotr Charańczuk, prokurent Gebrüder Peters Polska.

Gebrüder Peters Polska specjalizuje się w instalacjach typu fotowoltaika, fotowoltaika dla domu, fotowoltaika dla firm i dla rolnictwa. Firma jest też zajmuje się elektrotechniką. – Nasze instalacje fotowoltaiczne są wykonywane z najwyższej jakości materiałów. Cechują się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Co ważne dla naszych klientów, oferujemy również pomoc w uzyskaniu dotacji oraz kredytu na realizację przedsięwzięć – podkreśla Piotr Charańczuk.

GDZIE ZNAJDZIECIE GEBRÜDER PETERS W LEGNICY?

Gebrüder Peters ma dziś cztery oddziały w Niemczech, a także w Belgii (w Brukseli) oraz Polsce. Legnicki oddział zajmuje się przede wszystkim działalnością na rynku energii odnawialnej w zakresie sprzedaży i montażu urządzeń fotowoltaicznych, wykonywaniem instalacji elektrycznych oraz pozyskiwaniem polskich pracowników na rynek niemiecki.

W 2019 r. firma otworzyła siedzibę przy ul. Tadeusza Kościuszki 39 w zabytkowej kamienicy, którą wcześniej zakupiła. Gebrüder Peters stawia na polskich pracowników, którzy wcześniej nabyli kwalifikacje w Niemczech. Polityka wsparcia zagranicznych pracowników i podnoszenia ich kwalifikacji zawodowych została doceniona przez rząd naszych zachodnich sąsiadów. W 2017 r. firma została nagrodzona przez niemieckie ministerstwo edukacji.

FIRMA ODPOWIEDZIALNA SPOŁECZNIE

Działania społeczne są wpisane w politykę firmy od jej zarania. Gebrüder Peters już w minionej dekadzie nawiązała współpracę z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Legnicy. Popularna „Henrykówka” otrzymała wówczas panel monokrystaliczny i inwerter, które pozwalają na praktyczną naukę budowy urządzeń i zasad działania oraz eksploatacji systemów fotowoltaicznych.

Wsparcie dla lokalnej edukacji to nie wszystko. Załoga firmy z ul. Kościuszki znana jest również z zaangażowania w działalność charytatywną. Pracownicy Gebrüder Peters biorą przecież udział w różnych akcjach, tj. zbiórka paczek mikołajkowych dla Domu Dziecka przy ul. Słubickiej, organizacja darów dla pogrążonej w wojnie Ukrainy, czy oddawanie krwi na potrzeby PCK.

10 września br. – otwarcie nowej hali w firmie Huras – KiBMS. Piotr Charańczuk odbiera replikę złotego medalu mistrzostw Polski wywalczonego przez młodzików Siódemki Huras

Firma od kilku lat mocno wspiera Młodzieżowe Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Siódemka Legnica. Ale o tym, że ze sportem jest jej po drodze, pokazuje nie tylko sponsoring. Pracowników Gebrüder Peters można było spotkać m.in. na trasie tegorocznego Półmaratonu Legnica!

RAZEM DLA ZIELONEJ ENERGII

Gebrüder Peters jest sprawdzonym partnerem firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych. W 2020 r. zrealizowała farmę fotowoltaiczną o mocy 50 kWh. Na tym jednak nie koniec. Firmy już myślą o kolejnej zielonej inwestycji. W 2023 r. Gebrüder Peters zrealizuje drugą „słoneczną elektrownię”, tym razem na dachu nowej hali Hurasa. Jej planowana moc to 120 kWh. Starostwo Powiatowe w Legnicy wydało już pozwolenie budowlane na te przedsięwzięcie.

Drużyna Gebrüder Peters na legnickim półmaratonie
Pracownicy Gebrüder Peters regularnie oddają krew