Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Nowej Soli jeszcze nikt nie zdobył – zapowiedź meczu z Trójką Nowa Sól

W ramach 7. kolejki grupy B I ligi Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się na wyjeździe z Trójką Nowa Sól. Mecz w sobotę 5 listopada o godz. 17.30. Pisana relacja LIVE na naszym Facebooku.

Przed sezonem 2022/23 w Trójce nie doszło do większych zmian. W Nowej Soli postawiono na kadrową stabilizację, mimo że poprzednia kampania nie należała do udanych, bo zakończona została na odległym 10. miejscu w 12-zespołowej tabeli. Z drużyny odszedł filar defensywy Norbert Buda, który zakończył karierę. Trójka pozyskała za to ciekawego lewoskrzydłowego Samuela Chomenkę, znanego z występów w AZS-ie Zielona Góra.

NA KOGO TRZEBA UWAŻAĆ?

W tym sezonie jesteśmy bardziej doświadczeni. To wszystko jest procesem, wiele rzeczy będziemy doskonalić. Mam nadzieję, że nasza wspólna dwuletnia praca będzie teraz przynosić efekty. Oby tylko dopisywało drużynie zdrowie – mówił przed startem rozgrywek w lokalnych mediach trener Trójki, Alan Raczkowiak, były gracz takich drużyn, jak Real Astromal Leszno, AZS Zielona Góra czy Wolsztyniak Wolsztyn.

Trójka Nowa Sól po wygranym meczu z Realem Astromal Leszno

Początek sezonu pokazuje, że praca efekty przynosi. Trójka wystartowała bowiem obiecująco. Nowosolanie wygrali cztery z siedmiu ligowych spotkań i w tabeli zajmują aktualnie 3. miejsce z 12 punktami. Co warte podkreślenia – we własnej hali rozegrali dwa spotkania i oba padły ich łupem (31:30 z Zewem Świebodzin i 31:28 z Realem Astromal Leszno). Gorzej idzie im w delegacji (porażki w Legnicy z Dziewiątką i Grodkowie z Olimpem), choć przed tygodniem zdołali wygrać na trudnym terenie w Świdnicy (40:36).

Artur Dymkowski – najlepszy strzelec Trójki Nowa Sól. W tym sezonie zdobył już 40 bramek

Nasza obrona będzie musiała zwrócić szczególną uwagę na czołowego strzelca ligi – Artura Dymkowskiego. 25-letni skrzydłowy w tym sezonie zdobył już 40 bramek co daje mu miejsce w TOP 10 klasyfikacji ligowych strzelców. Skuteczni w tym sezonie są również 31-letni rozgrywający Kamil Kowalski (29 bramek) i obrotowy Marcin Hajnysz (25 bramek).

LIDER JEŃCÓW NIE BIERZE

Postawa Trójki na naszym sztabie i zawodnikach robi wrażenie. W szatni Siódemki wyczuwalny jest respekt i szacunek do najbliższego rywala. Jednocześnie daje o sobie znać poczucie własnej wartości. Taka postawa jest zrozumiała. Zespół trenera Tomasza Górecznego przecież jako jedyny w lidze wygrał wszystkie mecze i z kompletem 18 punktów patrzy na konkurencję z pozycji lidera. Do Nowej Soli pojedzie po siódme w tym sezonie zwycięstwo.

Wygraliśmy już w trudnych halach, w Poznaniu, Zielonej Górze i Świebodzinie. Teraz też czeka nas pewnie niełatwy mecz, ale jestem przekonany, że jeśli zagramy na swoim poziomie, przerwę w rozgrywkach związaną ze świętem narodowym, spędzimy w dobrych humorach – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

Do meczowej kadry wraca borykający się ostatnio z kontuzją Adrian Stachurski. Pod znakiem zapytania stoi za to występ drugiego naszego rekonwalescenta Szymona Packa, który sezon rozpoczął bardzo obiecująco.

Z sobotniego meczu nie jest planowana transmisja. Na naszym Facebooku, o ile pozwolą na to warunki techniczne, będziemy podawać Wam wynik LIVE. Znajdziecie go pod postem „DZIEŃ MECZOWY”.

7. KOLEJKA 1. LIGI | TRÓJKA NOWA SÓL – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 5 LISTOPADA | GODZ. 17.30 | HALA PRZY UL. BOTANICZNEJ 22 W NOWEJ SOLI.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl), Jarek Chróściel (Facebook/Trójka Nowa Sól)