Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Paulo Grozdek i Maciej Stańko po zwycięskich derbach z Dziewiątką

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała w sobotnie popołudnie 32:19 z EuCO UKS Dziewiątka Legnica w meczu 10. kolejki grupy B i ligi. Co po ostatnim gwizdku powiedzieli nasi zawodnicy – Paulo Grozdek i Maciej Stańko?

Paulo Grozdek: – Świetnie się grało przy tak dużej publiczności. Atmosfera w hali była naprawdę gorąca! Obie drużyny miały wsparcie od kibiców, czuć było, że to derby. Co do samego meczu to wygraliśmy go obroną. Nie daliśmy Dziewiątce żadnych szans w pierwszej połowie. Sprowadziliśmy ją mocną defensywą na ziemię. To zadecydowało. Takiej obrony na wysokim poziomie brakowało nam przed tygodniem w Świdnicy. Do meczu z Dziewiątką podeszliśmy bardzo zmotywowani. Derby derbami, ale chcieliśmy sami sobie udowodnić, że w Świdnicy doszło do wypadku.

Maciej Stańko: – Derby to derby, każdy czekał na ten mecz od kilku miesięcy. Ja kiedyś grałem w Dziewiątce, dlatego też było to dla mnie starcie wyjątkowe. Ale sentymenty trzeba było odłożyć na bok. Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. Zadecydowała nasza obrona, z którą rywale mieli ogromne problemy. Fajnie się grało przy takiej publiczności. Atmosfera była super. Liczymy, że na nasze mecze będzie przychodziło coraz więcej kibiców.

Zdjęcie: Maciej Stańko. FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)