Pod pełną kontrolą. Juniorzy młodsi wysoko wygrali we Wrocławiu

Siódemka Huras Legnica wygrała 42:30 ze Śląskiem Forza Akademia Wrocław w meczu 10. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. Zespół trenera Adama Skrabani rok kończy na 2. Miejscu w tabeli.

Siódemka Huras pojechała do Wrocławia w roli faworyta i odegrała ją wyśmienicie. Nasza drużyna nie czekała na to, co zrobią miejscowi, tylko od razu przystąpiła do budowania bezpiecznej przewagi. Po 5 min, wygrywała 4:0, a po kwadransie już 14:6. Losy niedzielnego meczu w zasadzie rozstrzygnięte zostały jeszcze przed przerwą, na którą podopieczni trenera Adama Skrabani schodzili z zapasem 7 bramek.

W drugiej połowie Siódemka Huras kontrolowała wydarzenia na parkiecie, przy okazji powiększając dystans. Ostatecznie wygrała w stolicy Dolnego Śląska 42:30 i broniąc tym samym drugie miejsce w ligowej tabeli. Następny mecz już w nowym roku – 15 stycznia podejmiemy we własnej hali SMS Zagłębie II Lubin.

ŚLĄSK FORZA AKADEMIA WROCŁAW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 30:42 (17:24)

SIÓDEMKA: Zawierucha, Krzywicki – Kiedrzyński 6, Stefaniak 2, Kałka 7, Martka 1, Młyńczak 1, K. Bielewicz 5, Witkowski 6, Maciejewski 6, Sinicki 8, Wilczyński 1, Lambert. Karne: 1/1. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 0:4 (5), 4:10 (10), 6:14 (15), 9:16 (20), 14:22 (25), 17:24 (30), 19:25 (35), 21:29 (40), 22:32 (45), 25:36 (50), 28:40 (55), 30:42 (60).