DERBY DO JEDNEJ BRAMKI. MŁODZICY MASZERUJĄ PO TYTUŁ MISTRZOWSKI

Młodzicy Siódemki Huras Legnica rozpoczęli rok od efektownego zwycięstwa! W sobotnie popołudnie wygrali „na wyjeździe” z EuCO UKS Dziewiątka Legnica 51:29 zachowując tym samym pierwsze miejsce w tabeli ligi dolnośląskiej.

Derby w lidze młodzików przebiegały zgodnie z planem. Podopieczni trenera Zygmunta Woźniczki zadbali o to, by mecz pozbawiony był emocji. Do roboty wzięli się zaraz po pierwszym gwizdku. Już po 4 min. wygrywali 4:0, a po 10 min. 11:5. Na przerwę nasza drużyna schodziła z 8 bramkami na plusie.

W drugiej połowie na boisku istniała w zasadzie tylko jedna drużyna. Przez 25 min. Dziewiątka zdołała rzucić tylko 7 bramek. Tymczasem Siódemka między 29. a 35 min. zdobyła ich aż 8! Ostatecznie derby Legnicy zakończyły się wygraną Siódemki różnicą 22 trafień.

Następny mecz młodzicy Siódemki Huras rozegrają już we wtorek 17 stycznia z Chrobrym II Głogów (godz. 18.15, hala ZSI przy ul. Wierzyńskiego).

EuCO UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 29:51 (16:24)

SIÓDEMKA: Taiwo, Kucharski – Kiedrzyński 14, W. Będzikowski, Mieleszczenko 5, Wita 8, Młyńczak 9, Misztal, Bielewicz 6, Wilczyński 2, Kruszelnicki 7, Tarnawski, Zieliński. Karne: 0/0. Kary: 0 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:6 (5), 5:11 (10), 8:15 (15), 12:21 (20), 16:24 (25), 18:28 (30), 18:34 (35), 23:42 (40), 27:47 (45), 29:51 (50).