JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI WYGRALI W ŚWIDNICY. MEDAL CORAZ BLIŻEJ

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 30:22 z ŚKPR-em Świdnica w meczu rozpoczynającym rywalizację w 12. kolejce Dolnośląskiej Ligi Juniorów Młodszych. W środowe popołudnie zespół trenera Adama Skrabani na trzy punkty musiał solidnie popracować.

Aż do 24 min. meczu na prowadzeniu byli miejscowi (11:9). Do końca pierwszej połowy bramki zdobywała już jednak tylko Siódemka. Seria siedmiu trafień zapewniła jej spokojną przerwę przy wyniku 11:16. W drugiej połowie podopieczni trenera Adama Skrabani kontrolowali wydarzenia na parkiecie i spokojnie dowieźli do końcowej syreny bezpieczną przewagę. Ostatecznie mecz zakończył się naszą wygraną 30:22 i umocnieniem się na 2. miejscu w ligowej tabeli.

Do końca rozgrywek zostały jeszcze tylko dwie kolejki. We wtorek 31 stycznia Siódemka Huras zagra w Legnicy z liderem, Zagłębiem I Lubin. 5 lutego, na koniec ligowego sezonu pojedzie do Wrocławia na mecz ze Śląskiem Wrocław.

ŚKPR ŚWIDNICA – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 22:30 (11:16)

SIÓDEMKA: Krzywicki, Zawierucha – Kiedrzyński 2, Mieleszczenko, Stefaniak 2, Kałka 5, Martka, Wita, Młyńczak 4, K. Bielewicz, Witkowski 5, Maciejewski 4, B. Bielewicz, Sinicki 8. Karne: 4/3. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 4:3 (10), 6:5 (15), 8:7 (20), 11:10 (25), 11:16 (30), 13:17 (35), 16:22 (40), 18:24 (45), 20:25 (50), 21:27 (55), 22:30 (60).