Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ZYGMUNT WOŹNICZKA NAJLEPSZYM LEGNICKIM TRENEREM W 2022 ROKU!

Zygmunt Woźniczka został przez prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego wyróżniony tytułem Trenera Roku 2022. Tytuł został nadany przez prezydenta po konsultacjach z Radą Sportu. Uroczystość wręczenia wyróżnienia miała miejsce w legnickim Ratuszu. Uczestniczył w niej także zastępca prezydenta Krzysztof Duszkiewicz i prezes MSPR Siódemka Martin Huras wraz z Katarzyną Sąsiadą, przedstawicielką firmy Huras.

Zygmunt Woźniczka to jeden z najbardziej doświadczonych i cenionych szkoleniowców w kraju. Jest trenerem i wychowawcą młodzieży od przeszło 40 lat. W 2022 roku drużyna, którą prowadzi osiągnęła wiele sukcesów. Zdobyła mistrzostwo Polski w kategorii młodzików oraz mistrzostwo Dolnego Śląska wygrywając wszystkie mecze ligowe. Nasza drużyna triumfowała również w Mistrzostwach Dolnego Śląska w piłce ręcznej plażowej.

Zygmunt Woźniczka wiele lat pracował w Zagłębiu Lubin – był trenerem, koordynatorem ds. szkolenia młodzieży, członkiem sztabu pierwszego zespołu. Do naszego klubu trafił w marcu 2017 r. Był trenerem pierwszego zespołu, a następnie został dyrektorem. Funkcję tę do dziś z powodzeniem łączy z obowiązkami trenera drużyn młodzieżowych. Nasz doświadczony szkoleniowiec wychował już kilkudziesięciu zawodników, którzy trafili do klubów superligi.

Rekomendację do tytułu Trenera Roku zgłosiła społeczna Rada Sportu, działająca przy prezydencie Legnicy.

Zygmunt, WIELKIE GRATULACJE! Jesteśmy dumni, że możemy z Tobą pracować i uczyć się od Ciebie!