Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PIERWSZOLIGOWY SZLAGIER PRZY LOTNICZEJ. WICELIDER ZAGRA Z LIDEREM!

To będzie mecz klasy Premium! Po 1,5-miesięcznej przerwie I liga wraca z przytupem. Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się z GOKiS-em Kąty Wrocławskie. Mecz wicelidera z liderem tabeli grupy B, w sobotę 28 stycznia o godz. 18.30 w hali przy ul. Lotniczej 52.

Naprzeciwko siebie staną dwie najlepsze drużyny w lidze. Siódemka Miedź Huras i GOKiS Kąty Wrocławskie zgromadziły do tej pory solidarnie po 33 punkty. Liderem jest jednak zespół z Kątów, który wyprzedza nas tylko nieznacznie lepszym bilansem bramkowym (+106/+104). W tym sezonie oba zespoły potknęły się tylko raz. GOKiS w Obornikach Śląskich, Siódemka Miedź Huras w Świdnicy. Bez dwóch zdań – w sobotni wieczór czeka nas wyborne pierwszoligowe danie!

W Kątach Wrocławskich w Ligę Centralną celowano już w poprzedniej kampanii. GOKiS długo przewodził tabeli grupy B, ale po słabszej rundzie rewanżowej został wyprzedzony przez Bór Oborniki Śl. i Grunwald Poznań. W tym sezonie GOKiS ma drugie podejście do awansu. Póki co, zespół trenerki Alicji Łukasik spisuje się bardzo dobrze. GOKiS jest mocny w obronie (stracił najmniej bramek w lidze – 277), jest trzeci w stawce jeśli chodzi o bramki rzucone (najlepsza jest Siódemka – 407).

O sile naszych rywali stanowi zespołowość, choć z pewnością należy wyróżnić doświadczonego bramkarza – Tomasza Wasilewicza oraz skutecznych skrzydłowych – Patryka Rogaczewskiego i Michała Wysockiego. W składzie GOKiS-u nie brakuje dobrych znajomych. W zespole tym występuje bowiem dwóch byłych zawodników Siódemki – Michał Kowalik i nasz wychowanek Paweł Furman (srebrny medalista MP juniorów z 2015 r.).

Zapowiadając mecz nie sposób wspomnieć o bezpośrednim pojedynku czołowych snajperów w lidze. Wspomniany już Rogaczewski na swoim koncie ma już 90 bramek. Nasz skrzydłowy Michał Czarnecki rzucił ich 87. Niewykluczone, że to właśnie między tymi zawodnikami rozstrzygnie się rywalizacja o koronę króla strzelców.

– Najważniejsze jest zwycięstwo. Tylko to mnie interesuje. Chętnie oddałbym króla strzelców za trzy punkty w tym meczu. Bo wygrywając wykonamy duży krok w kierunku Ligi Centralnej – mówi Michał Czarnecki, który rozgrywa świetny sezon, a gdyby nie musiał pauzować w jednym meczu, zapewne byłby w snajperem numer 1 grupy B I ligi.

Do drugiej części sezonu nasza drużyna przystąpi w pełnym składzie. Trener Tomasz Góreczny będzie mieć już do dyspozycji rekonwalescentów – Karola Siwaka i Kornela Witę, a także Michała Przybylaka, który ze względu na kontuzję stracił grudniowe mecze.

– Początek tej drugiej części rozgrywek może okazać się kluczowy. Wiadomo, że mecz GOKiS-em ma duży ciężar gatunkowy, ale pamiętajmy, że potem czekają nas boje z innymi czołowymi ekipami, Grunwaldem Poznań i Borem Oborniki Śl. Jeśli wygramy te spotkania, droga do wygrania ligi stanie przed nami otworem – mówi nasz szkoleniowiec.

Sobotni mecz z GOKiS-em budzi zrozumiałe emocje i zainteresowanie. Zanosi się na to, że w hali przy Lotniczej padnie frekwencyjny rekord w tym sezonie. – Liczymy bardzo na naszych kibiców. Ich wsparcie w takich meczach jest bezcenne. Pomóżcie wygrać ten ważny mecz, w ósemkę będzie na pewno łatwiej! – apeluje Łukasz Mazur, kapitan Siódemki Miedź Huras.

13. kolejka grupy B I ligi | Siódemka Miedź Huras Legnica – GOKiS Kąty Wrocławskie | Sobota, 28 stycznia | Godz.18.30 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52 w Legnicy. Wstęp wolny. Ze względów organizacyjnych – liczba miejsc ograniczona do 299.