Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W SOBOTĘ ODRABIAMY LIGOWE ZALEGŁOŚCI. TRUDNY WYJAZD DO OBORNIK ŚLĄSKICH

Mimo że zgodnie z terminarzem w najbliższy weekend I liga pauzuje, my wolnego nie mamy. W sobotę rozegramy bowiem zaległy mecz z 15. kolejki z Borem Joynext Oborniki Śląskie. Początek o godz. 18.30. Wynik LIVE na naszym profilu na Facebooku.

Domową porażką z Zewem Świebodzin w minioną sobotę poważnie skomplikowaliśmy sobie pierwszoligowe życie. – Straciliśmy margines błędu. Nie możemy już do końca sezonu nigdzie się potknąć. Musimy wszystko wygrać i na koniec rozgrywek pojechać na decydujący mecz w Kątach Wrocławskich. Zakładam, że to on rozstrzygnie kwestię triumfu w lidze i awansu do barażów – mówi Tomasz Góreczny, trener Siódemki Miedź Huras Legnica.

Nasza drużyna przeżywa trudne chwile – najpierw przepchnęła kolanem mecz z Olimpem Grodków, potem przegrała we własnej hali z Zewem. A teraz czeka ją bardzo trudny wyjazd do Obornik Śląskich. Tamtejsza hala to prawdziwa twierdza – Bór w tym sezonie wygrał w niej wszystkie osiem meczów!

Tak walczono we wrześniowym meczu Siódemka Miedź Huras – Bór w Legnicy

Zespół trenera Artura Szabata to triumfator grupy B I ligi w poprzednim sezonie, który walkę o Ligę Centralną przegrał dopiero w turnieju barażowym. W bieżącej kampanii Bór już nie spisuje się tak dobrze. Obecnie zajmuje w tabeli 4. miejsce, a biorąc pod uwagę dorobek punktowy, to należy stwierdzić, że z gry o awans raczej się już wypisał.

Duży wpływ na taki stan rzeczy ma kiepska postawa po świąteczno-noworocznej przerwie. „Bobry” 2023 rok rozpoczęły od straty punktu w Świdnicy (wygrana po karnych) i sensacyjnej porażki w Kościanie z Tęczą. Potem planowo wygrały u siebie z Wolsztyniakiem Wolsztyn, by przed tygodniem doznać druzgocącej porażki w Kątach Wrocławskich z liderem GOKiS-em (16:31). Druga przyczyna słabszej dyspozycji Boru to zapewne strata najlepszego zawodnika. Lider zespołu z Obornik Śląskich – Kamil Ramiączek przeniósł się przed kilkoma tygodniami do Śląska Wrocław.

Kłopoty „Bobrów” w szatni wicelidera nie są jednak tematem przewodnim. – Patrzymy na siebie i swoją grę, którą musimy poprawić. Wszystkie ręce na pokład, jedziemy do Obornik wygrać za wszelką cenę! – deklarują zgodnie nasi zawodnicy.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie, w Legnicy górą była Siódemka Miedź Huras. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego pod koniec września wygrali z Borem 32:26.

W weekend odbędą się jeszcze dwa inne spotkania w naszej grupie I ligi. Zaległości odrobią Wolsztyniak Wolsztyn i Grunwald Poznań (16. kolejka), natomiast awansem mecz z 26. kolejki rozegrają Olimp Grodków i SPR Gorzyce Wielkie.

15. KOLEJKA I LIGI | BÓR JOYNEXT OBORNIKI ŚLĄSKIE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA (11 MARCA) | GODZ. 18.30 | HALA PRZY UL. KOWNACKIEGO 4.

Kamil Ramiączek gra dziś już dla Śląska Wrocław

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl), Andrzej Trzeciak (TuLegnica.pl)