Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ROZPĘDZONY REAL Z LESZNA KOLEJNYM RYWALEM SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS

Niełatwe zadanie czeka naszą drużynę w sobotni wieczór. W ramach 21. kolejki I ligi wybierzemy się do Leszna na mecz z tamtejszym Realem-Astromal. Pierwszy gwizdek o godz. 18.00. Wynik LIVE będziemy podawać na naszym Facebooku.

Siódemka Miedź Huras wróciła na zwycięską ścieżkę. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego wygrali trzy kolejne spotkania, prezentując przy tym coraz wyższą dyspozycję. Przed tygodniem nasza drużyna dała pokaz siły „przejeżdżając” się po solidnej Trójce Nowa Sól. – Jeśli zagramy na takim poziomie w Lesznie, będziemy wracać do domu w dobrych nastrojach – zapowiada szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras.

W listopadowym meczu z Realem Astromal Leszno Michał Czarnecki zdobył 11 bramek. Fot. Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)

ZAPRACOWANY FIZJOTERAPEUTA

Przed meczem z Realem Astromal w naszym zespole jest kilka problemów zdrowotnych, ale na tym etapie sezonu, to sytuacja normalna. Decyzję o ostatecznym składzie na sobotni mecz trener Tomasz Góreczny podejmie więc dopiero po ostatnim treningu. Niewykluczone, że do meczowej kadry załapie się Piotr Dec, który ostatnio dobrze się prezentuje w drugoligowych rezerwach. Jedno jest pewne – w ostatnich dniach przed wyjazdem do Wielkopolski dużo roboty będzie miał nasz fizjoterapeuta Damian Dwojak.

ŚWIETNA SERIA REALU ASTROMAL

10 grudnia 2022 r. Real Astromal dostał w Lesznie lanie od lidera tabeli, GOKiS-u Kąty Wrocławskie 19:33. Od tej pory nie przegrali ani razu w regulaminowym czasie! Z dziewięciu meczów Real Astromal wygrał siedem, z czego dwa po karnych. Dwa pozostałe mecze – z AZS Zielona Góra i Zewem Świebodzin – przegrał po karnych. Ostatnie cztery spotkania to zwycięstwa z SPR-em Gorzyce Wlk., Trójką Nowa Sól, Dziewiątką Legnica i ŚKPR-em Świdnica. Bez dwóch zdań – nasz najbliższy oponent jest w formie, a co za tym idzie czeka nas w sobotę trudny mecz.

W pierwszej rundzie sezonu w Legnicy wygraliśmy 32:26. FOT. Dawid Sołtys (e-legnickie.pl)

ZATRZYMAĆ MARCINA JAŚKOWSKIEGO!

O sile Realu Astromal stanowią byli zawodnicy Siódemki. Formą w tym sezonie imponuje Marcin Jaśkowski, który na koncie ma już 151 bramek i jest wiceliderem klasyfikacji strzelców. Przypomnijmy, że „Jasiu” barw naszego klubu bronił przez trzy poprzednie sezony. Latem ub. roku z Legnicy do Leszna przeniósł się również Kacper Pawłowski, który choć jest nominalnym obrotowym, w Realu Astromal zwykle gra w drugiej linii. Mocnym punktem zespołu trenera Macieja Wieruckiego jest też Mateusz Płaczek, który grał dla Siódemki w latach 2014-2020. Ten bardzo doświadczony obrotowy nadal błyszczy – w tym sezonie rzucił już w i lidze 84 bramki.

W pierwszej rundzie w Legnicy górą była Siódemka Miedź Huras. 18 listopada 2022 r. przy Lotniczej pokonaliśmy Real Astromal 32:26.

21. KOLEJKA I LIGI – GRUPA B | REAL ASTROMAL LESZNO – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA | SOBOTA 1 KWIETNIA | GODZ. 18.00 | HALA TRZYNASTKA W LESZNIE