Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

NOWY KONTRAKT SUPERSTRZELCA. MICHAŁ CZARNECKI ZOSTAJE Z NAMI NA DŁUŻEJ!

Michał Czarnecki podpisał z Siódemką Miedź Huras Legnica nową umowę. Na jej mocy niespełna 22-letni skrzydłowy będzie reprezentować nasze barwy co najmniej do maja 2024 roku. Mimo sporego zainteresowania naszym zawodnikiem klubów z PGNiG Superligi!

Pod kontraktem ważnym do maja 2024 roku zawodnik swój podpis złożył już w ub. roku. Teraz leworęczny skrzydłowy parafował jednak ważny aneks. Na jego podstawie pozostanie w sezonie 2023/2024 graczem Siódemki Miedź Huras Legnica bez względu na to, w jakiej lidze będzie występować.

Poprzednia umowa stwarzała Michałowi Czarneckiemu możliwość odejścia do klubu z PGNiG Superligi po sezonie 2022/2023. Dla mnie jako prezesa priorytetem było jednak zatrzymanie Michała w naszym klubie na kolejny rok, bo jest on bardzo ważną postacią drużyny. To kolejny ważny krok w kierunku budowy kadry na przyszły sezon. Wierzę mocno, że sezonu w Lidze Centralnej – mówi Martin Huras, prezes MSPR Siódemka Legnica.

– Michał to duży talent z papierami na grę w superlidze. Zawarliśmy dżentelmeńską umowę, że jeśli od nas odejdzie latem 2024 roku, to do klubu z krajowej elity. Zdajemy sobie sprawę z tego, że miejsce tego młodego chłopaka jest właśnie w PGNiG Superlidze. Nie będziemy blokować jego kariery. Póki co, nadal będzie się rozwijać w Legnicy. Bardzo ważne jest podejście Michała. On jest związany z Siódemką emocjonalnie, chce jej pomóc w awansie sportowym i odejść do superligi, gdy nastąpi odpowiedni moment – dodaje sternik naszego klubu.

Michał Czarnecki jest wychowankiem UKS Dziewiątka Legnica. Do naszego klubu trafił w 2016 r., jeszcze jako junior młodszy. W 2017 r. w barwach Siódemki wywalczył tytuł wicemistrza Polski w tej kategorii wiekowej. Od kilku sezonów jest jednym z liderów pierwszego zespołu. W poprzedniej kampanii w Lidze Centralnej zdobył 78 bramek. W obecnej kampanii „Czarny” jest czołowym snajperem I ligi. Na swoim koncie ma już 141 bramek.