Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PLAN PRZYGOTOWAŃ DO SEZONU 2023/24. PRACOWITY SIERPIEŃ BENIAMINKA

Po wywalczeniu upragnionego awansu do Ligi Centralnej nasi zawodnicy przez miesiąc odpoczywali od piłki ręcznej. Od 20 czerwca wracają jednak już do treningów, póki co, indywidualnych. Na pierwszych zajęciach w hali przy Lotniczej drużyna spotka się 7 sierpnia.

Przez najbliższe tygodnie nasi szczypiorniści będą sporo biegać i pracować na siłowni. Każdy z nich otrzymał rozpiskę od trenera przygotowania fizycznego Damiana Dwojaka, który też będzie skrupulatnie monitorował jej wykonanie. Pierwszy wspólny trening w hali przy Lotniczej, zaplanowany został na 7 sierpnia.

Przygotowania będą bardzo intensywne, bo na przestrzeni czterech tygodni rozegramy aż siedem meczów kontrolnych. Podopiecznych trenera Tomasza Górecznego czekają trzy sparingi oraz cztery spotkania w ramach turniejów w Wągrowcu i Legnicy. Pierwszy test – 16 sierpnia z pierwszoligowym Zewem Świebodzin. Potem czekają nas potyczki z ekipami z Ligi Centralnej: Nielbą Wągrowiec i Stalą Gorzów, a 22 sierpnia z niemieckim czwartoligowcem LHC Cottbus.

26 sierpnia będziemy organizatorem dorocznego Memoriału Zdzisława Woźniaka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że obok Siódemki Miedź Huras wystąpią w nim Zagłębie Lubin (PGNiG Superliga) i Śląsk Wrocław (Liga Centralna). Czwarty zespół jest jeszcze w trakcie ustalania. Ostatnim sprawdzianem przed sezonem będzie sparing zaplanowany na 1 września. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna z I ligi, ale szczegóły są jeszcze na etapie dopinania.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy sezon Ligi Centralnej. ZPRP terminarz ogłosić ma bowiem na początku lipca. Pierwszy mecz rozegramy najpewniej 9 lub 16 września.

Plan przygotowań do sezonu 2023/24:

7 sierpnia: pierwszy trening w hali przy Lotniczej

16 sierpnia: sparing z Zewem Świebodzin (Legnica)

19 sierpnia: turniej w Wągrowcu (mecze z Nielbą Wągrowiec i Stalą Gorzów)

22 sierpnia: sparing z LHC Cottbus (Legnica)

26 sierpnia: V Memoriał Zdzisława Woźniaka w Legnicy

1 września: sparing (Legnica) – rywal do ustalenia

FOT. Mirosław Rzepka