Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

SIÓDEMKA WYRÓŻNIONA NA DOLNOŚLĄSKIEJ GALI SPORTU MŁODZIEŻOWEGO

Na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyła się doroczna Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego podczas której władze województwa wręczyły nagrody finansowe dla klubów za wyniki osiągnięte w 2022 roku we współzawodnictwie dzieci i młodzieży. Nasz klub we Wrocławiu reprezentował prezes Piotr Pęczek, który do Legnicy wrócił z czekiem od zarządu województwa dolnośląskiego opiewającym na 6000 zł.

Przypomnijmy, że w rankingu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu za rok 2022, Siódemka Legnica zdobyła 122,61 pkt.

Na dorobek naszego klubu zapracowali juniorzy (4. miejsce w MP – 54,73 pkt.), juniorzy młodsi (1/4 MP – 26 pkt.) i młodzicy (mistrzostwo Polski – 41,88 pkt.). Warto jednak zaznaczyć, że złoto młodzików nie było w SSM punktowane (w tej kategorii zaliczane były tylko rozgrywki wojewódzkie i OOM). Odnotujmy jeszcze, że juniorzy i juniorzy młodsi w ub. roku zostali wicemistrzami Dolnego Śląska, natomiast młodzicy mistrzami.

W kategorii „piłka ręczna mężczyzn” Siódemka była najlepsza na Dolnym Śląsku. W rankingu ogólnopolskim zajęła natomiast drugie miejsce, ustępując jedynie KS Vive Kielce (187,2 pkt.). Trzecie miejsce przypadło MTS-owi Kwidzyn. W TOP 10 znalazły się ponadto: Wybrzeże Gdańsk, Pałac Młodzieży Tarnów, Gwardia Opole, Górnik Zabrze, Orlen Wisła Płock, Anilana Łódź i MKS Poznań.

Co ciekawe, punkty, które „wykręciła” nasza młodzież, dają wysokie 27. miejsce (na ponad 300) w zestawieniu wszystkich klubów na Dolnym Śląska – bez podziału na dyscypliny. Rzecz jasna w 2022 r. byliśmy też najlepszym klubem w Legnicy. 13 klubów z naszego miasta wywalczyło łącznie 167,8 pkt. Siódemka, przypomnijmy – 122,61!

Warto zaznaczyć, że wysoka pozycja naszego klubu w ministerialnym rankingu nie jest nowością. W 2018 r. byliśmy bowiem na 1. miejscu w Polsce w piłce ręcznej mężczyzn. Rok wcześniej, na drugim, natomiast w 2019 r. na czwartym miejscu. A ostatnie sukcesy naszej młodzieży gwarantują, że w przyszłorocznych zestawieniach również będziemy na czołowych lokatach.

Na zdjęciu: Prezes MSPR Siódemka Piotr Pęczek w towarzystwie m.in. członka zarządu województwa dolnośląskiego Tymoteusza Myrdy