Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

MICHAŁ WOJTALA WZMOCNIŁ SIÓDEMKĘ MIEDŹ HURAS LEGNICA!

Michał Wojtala został nowym zawodnikiem Siódemki Miedź Huras Legnica. 22-letni rozgrywający przeszedł do beniaminka Ligi Centralnej z pierwszoligowego ŚKPR Świdnica na zasadzie transferu definitywnego. Z naszym klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Michał Wojtala jest uniwersalnym zawodnikiem mogącym występować zarówno na środku rozegrania, jak i na bokach. W ostatnich dwóch sezonach na parkietach I ligi zapracował na miano super snajpera. W sezonie 2021/22 sięgnął nawet po tytuł króla strzelców grupy B!

Michał Wojtala (rocznik 2001) to wychowanek Orlika Świebodzin. Później występował w UKS Miś Gorzów Wlkp., Szczypiorniaku Zielona Góra i MKS MOS Wrocław. W seniorskim handballu  zadebiutował na poziomie II ligi w barwach Moto-Jelcza Oława – w sezonie 2019/20 rozegrał 10 meczów zdobywając w nich 20 bramek.

Następnym klubem młodego rozgrywającego był ŚKPR Świdnica i to właśnie w nim eksplodował jego talent. W sezonie 2020/21 rozegrał w II lidze 18 spotkań zdobywając 55 bramek. W kolejnej kampanii, już w I lidze, w 22 meczach rzucił 161 bramek, co dało mu tytuł króla strzelców rozgrywek w grupie B.

Na zdjęciu (od lewej): prezes Martin Huras, trener Tomasz Góreczny i nasz nowy nabytek Michał Wojtala

W poprzednim sezonie 2022/23 potwierdził swoje nieprzeciętne możliwości. W barwach ŚKPR rozegrał 17 spotkań, rzucił 114 bramek i … w marcu br. przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Śląska Wrocław. W Lidze Centralnej nie otrzymał jednak zbyt wielu szans. Zagrał tylko w 4 meczach, w których na listę strzelców wpisał się 5 razy.

Z Siódemką Miedź Huras Michał Wojtala związał się umową ważną do maja 2025 r. W naszej drużynie będzie występować z numerem 25.

Michał, witamy na pokładzie!

#GramydlaLegnicy

FOT. ŚKPR Świdnica