Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PIERWSZY SPRAWDZIAN PRZED LIGĄ NA PLUS. WYGRANA Z PIERWSZOLIGOWCEM

Siódemka Miedź Huras Legnica wygrała 31:24 z Zewem Świebodzin w pierwszym tego lata sparingu. Środowy mecz w hali OSiR przy ul. Lotniczej rozgrywany był w trzech tercjach po 20 minut.

– Jak na ten etap przygotowań, mimo oczywistych deficytów, pokazaliśmy się z niezłej strony. Drużyna ma za sobą przecież dopiero sześć wspólnych jednostek treningowych. Bardzo ważne jest odpowiednie wkomponowanie w zespół nowych zawodników i nad tym mocno pracujemy. Cieszy mnie to, co dziś zobaczyłem, bo wszystko wskazuje na to, że idziemy w dobrą stronę – mówi trener Tomasz Góreczny.

W naszym zespole z dobrej strony pokazali się pozyskani latem – Łukasz Kużdeba i Michał Wojtala, którzy solidarnie zdobyli po 5 bramek. Pod nieobecność Łukasza Mazura (lekki uraz) i Adriana Stachurskiego (przebywa w charakterze trenera na zgrupowaniu z drużynami młodzieżowymi) w bramce wystąpili Wiktor Socha (sezon 2023/24 spędzi na wypożyczeniu w Olimpie Grodków) oraz Marcin Teterycz.

Ten drugi to nasz wychowanek, który w poprzednim sezonie występował w UKS Dziewiątka Legnica. Wszystko wskazuje na to, że 27-letni bramkarz po siedmiu latach wróci do macierzystego klubu. Gdy temat zostanie oficjalnie dopięty, o naszym nowym zawodniku napiszemy więcej. Odnotujmy, że w środowym sparingu, spisał się obiecująco.

Kolejne mecze kontrolne już w najbliższą sobotę. W Wągrowcu zagramy z tamtejszą Nielbą oraz Stalą Gorzów.

SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA – ZEW ŚWIEBODZIN 31:24 (9:13, 10:5, 12:6)

SIÓDEMKA: Teterycz 1, Socha – Czarnecki 2, Pacuła 2, Łukawski 2, Kużdeba 5, Przybylak 2, Gregułowski 2, Kuliński 2, Kruszelnicki 1, Wojtala 5, Stańko, Nowosielski 2, Klimaszewski 3, Pacek 3, Dec.