UDANA INAUGURACJA SEZONU MŁODZIKÓW. DERBY LEGNICY DLA SIÓDEMKI HURAS!

Nasi młodzicy rozpoczęli ligowy sezon od zwycięstwa. Podopieczni trenera Tomasza Szporki pełniąc rolę gości, wygrali w sobotę w hali przy ul. Złotoryjskiej 28:23 z UKS Dziewiątka Legnica.

W dwóch poprzednich sezonach w kategorii młodzików drużyny Siódemki Huras Legnica sięgały po tytuły mistrza Polski. Czy młodsi koledzy złotych medalistów rozgrywki pójdą w ich ślady? Tego, rzecz jasna, nie wiemy. Na pewno jednak sezon 2023/24 rozpoczęli obiecująco, bo od pewnej wygranej w derbowej potyczce z Dziewiątką.

Drużyna trenera Tomasza Szporki miała mecz pod kontrolą. Przegrywała tylko na samym początku – 0:1. Na prowadzenie wyszła już w 3 min. spotkania (2:1) i nie oddała go już do ostatniego gwizdka. Bezpieczną przewagę nasz zespół zbudował jeszcze przed przerwą, bo po 25 min. wygrywał 17:10.

W drugiej połowie gospodarze derbowej potyczki co prawda zbliżyli się w pewnym momencie na dystans dwóch bramek (22:20 w 40 min.), ale w końcówce Siódemka, która była drużyną wyraźnie lepszą, wzięła się do pracy i finalnie wygrała 28:23.

Następny mecz o punkty w Dolnośląskiej Lidze Młodzików już w sobotę 30 września, w Świdnicy z ŚKPR II.

UKS DZIEWIĄTKA LEGNICA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 23:28 (10:17)

SIÓDEMKA: Taiwo, Kucharski – Kruszyna, W. Będzikowski 8, Król, Bober 8, Rewak, Cirka, Werner 2, Olszowy 5, Dworak 1, Tarnawski, Paterek 3, Makar 1. Karne: 2/2. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:4 (5), 4:6 (10), 7:9 (15), 8:13 (20), 10:17 (25), 13:18 (30), 15:19 (35), 20:22 (40), 21:25 (45), 23:28 (60).