ZABRAKŁO NIEWIELE. PRZEGRANA PO ZACIĘTYM MECZU W MIELCU

Na zakończenie 4. serii spotkań Ligi Centralnej przegraliśmy na wyjeździe 28:30 ze Stalą Mielec. Faworyzowanym gospodarzom nasza drużyna poprzeczkę zawiesiła wysoko. O tym, że punkty zostały na Podkarpaciu zadecydowały detale.

Niedzielny mecz rozpoczął się dla nas źle. Po dziesięciu minutach Stal prowadził bowiem 5:1, a my mieliśmy duże problemy ze sforsowaniem defensywy miejscowych. Im dłużej jednak spotkanie trwało, tym podopieczni trenera Tomasza Górecznego rozkręcali się. Zaczęła lepiej funkcjonować obrona, a sposób na Dawida Dekarza znaleźli świetnie dysponowany Łukasz Kużdeba i Patryk Gregułowski. W efekcie zaczęliśmy odrabiać straty. Na przerwę schodziliśmy tylko z dwoma bramkami na minusie, co dawało duże nadzieje na drugą połowę.

Po przerwie graliśmy konsekwentnie i co ważne, skutecznie. Kilka razy Stal zatrzymał Łukasz Mazur, po drugiej stronie boiska nie mylili się Kużdeba, Michał Wojtala, Maciej Stańko i Wiktor Pacuła, co powodowało, że wynik wciąż kręcił się wokół remisu. W 48 min. z koła Dekarza pokonał Stańko i objęliśmy pierwsze w meczu prowadzenie (24:23). To był kluczowy fragment meczu. Znów przytrafiło nam się kilka błędów w ataku pozycyjnym, co Stal skrzętnie wykorzystała ponownie uciekając na dystans 2-3 trafień. Mimo ambitnej walki, nie byliśmy już w stanie wyrównać. Finalnie ulegliśmy jednemu z faworytów Ligi Centralnej 28:30.

Odnotujmy, że w Mielcu zabrakło kontuzjowanych Michała Czarneckiego i Adriana Stachurskiego. Jest jednak szansa, że obaj wrócą do składu już na przyszłotygodniowy mecz z Anilaną Łódź. Okazja na poprawę nastrojów – w niedzielę 8 października o godz. 19:00 w hali przy ul. Lotniczej.

HANDBALL STAL MIELEC – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 30:28 (16:14)

STAL: Dekarz, Maj – Nowak, Kotliński 2, Wołyncew 5, Kowalik, Napierała 8 (4), Kaźmierczak 1, Smoliński, Stefani 4, Goliszewski 4, Przychodzeń 3, Światłowski 3. Karne: 4/3. Kary: 12 min. Czerwona kartka: Kotliński 42 min.

SIÓDEMKA: Teterycz, Mazur – Pacek 1, Przybylak, Nowosielski 1, Kruszelnicki 1, Klimaszewski, Kużdeba 9 (2), Wojtala 6, Stańko 3, Łukawski, Gregułowski 3, Pacuła 4 (2) . Karne: 5/4. Kary: 12 min.

PRZEBIEG MECZU: 3:0 (5), 5:1 (10), 7:4 (15), 11:7 (20), 14:9 (25), 16:14 (30), 18:17 (35), 21:20 (40), 23:23 (45), 24:24 (50), 29:26 (55), 30:28 (60).

SĘDZIOWALI: Kierczak, Wrona (Kraków).