Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

KAROL SIWAK PRZEGRAŁ ZE ZDROWIEM I ZAKOŃCZYŁ KARIERĘ. KAROL, DZIĘKUJEMY!

Karol Siwak podjął decyzję o zakończeniu sportowej kariery ze względu na problemy zdrowotne. 26-letni skrzydłowy jest wychowankiem naszego klubu. Barw Siódemki Miedź Huras Legnica bronił do 2014 r. oraz w latach 2020-2023.

Karol Siwak był kluczową postacią drużyny, która w sezonie 2013/14 wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Polski juniorów młodszych. Nasz wychowanek był regularnie powoływany do juniorskich reprezentacji Polski, a także młodzieżowej oraz seniorskiej kadry B. W 2014 r. przeszedł do Gwardii Opole, w której występował przez sześć lat. W jej barwach rozegrał na parkietach PGNiG Superligi 110 meczów, zdobywając 279 bramek.

W 2020 r. wrócił do Legnicy i już w pierwszym sezonie pomógł naszej drużynie awansować do Ligi Centralnej. Zagrał w 18 meczach w których zdobył 65 bramek. Niestety notoryczne problemy zdrowotne powodowały, że na parkiecie widzieliśmy go coraz rzadziej. W kampanii 2021/22 rozegrał zaledwie 11 spotkań w Lidze Centralnej (35 bramek), natomiast w sezonie 2022/23 raptem 9 spotkań (11 bramek).

W obecnym sezonie wciąż zmagający się z kontuzjami Karol Siwak nie znalazł się w składzie ani razu. Wkrótce będzie musiał poddać się kolejnej interwencji chirurgicznej. W tej sytuacji, zgodnie z zaleceniami lekarzy, zawodnik podjął trudną decyzję o pożegnaniu się z wyczynowym sportem i rozwiązał kontrakt z naszym klubem.

Karol, dziękujemy za te wszystkie lata gry w naszych barwach i życzymy zdrowia!