NIEUDANA WYPRAWA JUNIORÓW DO LUBINA. PIERWSZA PORAŻKA W SEZONIE

Siódemka Huras Legnica przegrała 23:27 z SMS Zagłębie Lubin w meczu 3. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Środowy mecz był wyrównany, ale gospodarze komplet punktów zgarnęli zasłużenie, bo prowadzili przez 60 minut.

Wielce prawdopodobne, że była to potyczka dwóch ekip między którymi rozstrzygnie się walka o tytuł mistrza Dolnego Śląska i bezpośredni awans do 1/16 finału mistrzostw Polski. Jeśli w ten sposób traktować lubińsko-legnicką rywalizację, to w rewanżu mamy do odrobienia cztery bramki. Tyle że po drodze czeka nas jeszcze rewanż w Głogowie z Chrobrym.

Wracając do środowego meczu w Lubinie, to zdecydowanie lepiej rozpoczęli miejscowi, który po 10 min. wygrywali 6:1. Część strat udało się odrobić jeszcze przed przerwą, na którą schodziliśmy z 2 bramkami na minusie (10:12). Niestety w drugiej połowie Zagłębie ponownie zaczęło uciekać z wynikiem. Gdy w 50 min. wygrywało już 23:16, straciliśmy nadzieję, że do Legnicy wrócimy w dobrych humorach.

Po trzech kolejkach Siódemka Huras ma na koncie 6 punktów. Liderem jest Zagłębie z kompletem punktów. Następny mecz w środę 11 października z SMS Zagłębie II Lubin (godz. 16:00, hala przy ul. Lotniczej).

TABELA DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI JUNIORÓW

SMS ZAGŁĘBIE I LUBIN – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 27:23 (12:10)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Tabisz – Drążek 1, Sinicki 1, Kałka, Świrski 2, Lichocki 2, Wołowiec 3, Niziołek 1, Łukawski 7, Zapert 6. Karne: 3/2. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 6:1 (10), 7:3 (15), 8:4 (20), 9:6 (25), 12:10 (30), 14:12 (35), 16:13 (40), 18:15 (45), 23:16 (50), 25:20 (55), 27:23 (60).