Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

CZAS NA PUCHAR POLSKI. W ŚRODĘ ZAGRAMY W LEGNICY ZE ŚLĄSKIEM WROCŁAW

W środę 11 października w hali OSiR przy ul. Lotniczej 52 rozegrany zostanie mecz Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Śląsk Wrocław. Początek o godz. 19:00.

W tym sezonie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu regionalnym udział wezmą tylko przedstawiciele Ligi Centralnej. Środowa potyczka w naszej hali wyłoni zespół, który awansuje do rozgrywek na poziomie centralnym.

Nie jest tajemnicą, że zarówno dla nas, jak i dla ekipy z Wrocławia, priorytetem w tym sezonie są rozgrywki ligowe. Śląsk , po letnich wzmocnieniach składu, celuje w awans do Orlen Superligi i na razie z roli faworyta Ligi Centralnej wywiązuje się wyśmienicie. Podopieczni trenera Bartłomieja Koprowskiego wygrali wszystkie mecze i z 15 punktami przewodzą tabeli.

Z kolei Siódemka Miedź Huras koncentruje się na jak najszybszym zapewnieniu sobie utrzymania. W sezon drużyna trenera Tomasza Górecznego weszła bardzo dobrze, wygrywając trzy z pięciu spotkań. Po niedzielnym zwycięstwie z Anilaną Łódź wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli.

W środowy wieczór obaj szkoleniowcy zapewne dadzą więcej minut na parkiecie zawodnikom, którzy rzadziej grają w lidze. Będą też mieli okazję na podszlifowanie rozwiązań pod kątem dalszej rywalizacji o ligowe punkty.

Mecz ze Śląskiem rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenach takich samych, jak na Ligę Centralną – 10 i 5 zł. Do lat 15 – wstęp wolny. Spotkanie nie będzie transmitowane w internecie.