POGROM W GŁOGOWIE. JUNIORZY SIÓDEMKI HURAS ZDEKLASOWALI CHROBREGO!

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 39:19 z Chrobrym Głogów w meczu 6. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Drużyna trenera Piotra Będzikowskiego umocniła się na 2. miejscu w tabeli. Skok na fotel lidera już 15 listopada.

We wrześniu, na inaugurację sezonu Siódemka Huras, choć przez większość spotkania we własnej hali wysoko z Chrobrym prowadziła, to finalnie  wygrała ledwie jedną bramką. Do Głogowa nasza drużyna pojechała potwierdzić swoją wyższość, ale przede wszystkim po arcyważne punkty w kontekście walki o tytuł mistrzowski.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego zadanie wykonali z dużą nawiązką. Siódemka nie dała miejscowym żadnych szans. Marzenia o korzystnym wyniku wybiła Chrobremu z głowy już na początku spotkania. Po kwadransie gry wygrywała w Głogowie 8:2, po kolejnych pięciu minutach 12:5. Na przerwę nasi juniorzy schodzili z 11 bramkami na plusie. W drugiej połowie mieli mecz pod pełną kontrolą powiększając i tak już pokaźną przewagę. Ostatecznie Siódemka wygrała 39:19.

Po 6. serii spotkań w walce o tytuł mistrza województwa zostały de facto już tylko Zagłębie Lubin i Siódemka Huras. Do bezpośredniego starcia tych drużyn dojdzie 15 listopada w Legnicy. Ten mecz zadecyduje zapewne o złotym medalu i bezpośrednim awansie do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów.

CHROBRY GŁOGÓW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 19:39 (8:19)

SIÓDEMKA: Zembrzycki 1, Drążek, Kurkowski – Sinicki 4, Zapert 5, Drążek 3, Havryliuk 1, Martka 1, Kałka 1, Lichocki 6, Świrski 4, Weselski 1, Wołowiec 2, Baranowski 2, Łukawski 8. Karne: 2/1. Kary: 4 min.

PRZEBIEG MECZU: 0:4 (5), 2:6 (10), 2:8 (15), 5:12 (20), 6:15 (25), 8:19 (30), 10:21 (40), 10:25 (40), 12:30 (45), 14:32 (50),17:35 (55), 19:39 (60).