JUNIORZY SIÓDEMKI HURAS LEPSI OD ŚLĄSKA. ZA TYDZIEŃ LIGOWY HIT W LEGNICY!

Siódemka Huras Legnica wygrała 30:25 ze Śląskiem Wrocław w ramach 7. kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Środowy mecz w hali wrocławskiej AWF przebiegał pod dyktando podopiecznych trenera Piotra Będzikowskiego.

Nasza drużyna pojechała do Wrocławia w roli faworyta i wywiązała się z niej, jak należy. Choć trzeba przyznać, że na trzy punkty musiała solidnie popracować. Gospodarze mocno się bowiem postawili, szczególnie w pierwszej fazie spotkania. Po kwadransie gry Śląsk prowadził 8:6, ale zespół trenera Piotra Będzikowskiego nie spanikował, tylko błyskawicznie zabrał się do roboty.

Trzy kolejne trafienia – Kacpra Łukawskiego, Igora Zaperta i Marka Sinickiego – dały nam prowadzenie (9:8), którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Na przerwę schodziliśmy ze skromnym zapasem dwóch trafień (13:11). Natomiast w drugiej połowie już w pełni kontrolowaliśmy wydarzenia na parkiecie – przewaga urosła w pewnym momencie do 7 bramek (22:15 w 44 min.). Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem 30:25.

Już za tydzień mecz, który może rozstrzygnąć temat mistrzostwa województwa. Do Legnicy przyjedzie SMS Zagłębie Lubin. Nasz zespół aktualnie w tabeli jest drugi, tracąc do lidera tylko jeden punkt. Mecz na szczycie Dolnośląskiej Ligi Juniorów rozegrany zostanie w środę (15 listopada) w hali przy ul. Lotniczej o godz. 16:00.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 25:30 (11:13)

SIÓDEMKA: Zembrzycki – Sinicki 5, Zapert 7, Drążek 1, Kałka, Lichocki 2, Świrski 4, Wołowiec 4, Łukawski 7. Karne: 0/0. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 5:4 (10), 8:6 (15), 8:8 (20), 10:11 (25), 11:13 (30), 13:16 (35), 14:19 (40), 16:22 (45), 19:24 (50), 21:26 (55), 25:30 (60).