Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

CZAS NA PRZEŁAMANIE. W NIEDZIELĘ ZAGRAMY Z PADWĄ ZAMOŚĆ

Na zakończenie 9. kolejki Ligi Centralnej Siódemka Miedź Huras podejmie Padwę Zamość. Mecz w hali OSiR przy ul. Lotniczej w niedzielę (19 listopada) o godz. 19:00. Transmisja w tvcom.pl.

Nasza drużyna do meczu z Padwą przystąpi podrażniona dwiema porażkami, z SMS-em Kielce i AZS AWF Biała Podlaska. – W niedzielę zrobimy wszystko by wrócić do lepszego grania i przede wszystkim punktowania – zapowiada Tomasz Góreczny, trener Siódemki Miedź Huras.

Zadanie przed naszym zespołem niełatwe, bo na Lotniczą przyjeżdża Padwa Zamość, która sezon rozpoczęła w dobrym stylu. Ekipa z województwa lubelskiego wygrała pięć meczów i z 15 punktami plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. Co istotne, Padwa nie ma problemów z punktowaniem w delegacji – pełną pulę zgarnęła w Szczecinie i Ciechanowie. W Legnicy stawi się podbudowana ubiegłotygodniową domową wygraną z Olimpią Piekary Śląskie.

Najlepszym strzelcem Padwy w tym sezonie jest skrzydłowy Łukasz Szymański, który ma na koncie 32 bramki. Nasza defensywa będzie musiała też uważać na rozgrywającego Tomasza Fugiela (22 bramki) i byłego obrotowego Gwardii Opole, Karola Małeckiego (19 bramek). Drużyna z Zamościa, w porównaniu do sezonu 2021/22, kiedy to po raz ostatni się z nią mierzyliśmy, dysponuje odmłodzonym, bardzo wyrównanym składem.

Największą gwiazdą zespołu jest, bez dwóch zdań, trener Zbigniew Markuszewski. To doświadczony szkoleniowiec, który MMTS Kwidzyn dwukrotnie doprowadził na podium superligi (srebro i brąz). Obecny opiekun pracował również w Nielbie Wągrowiec, Chrobrym Głogów, Piotrkowianinie Piotrków Tryb. i Azotach Puławy. Obecnie w Lidze Centralnej trenera z większym nazwiskiem nie ma.

Historia konfrontacji Siódemki Miedź Huras i Padwy jest krótka. O ligowe punkty rywalizowaliśmy tylko dwa razy, w sezonie 2021/22. W Zamościu przegraliśmy 28:30, w Legnicy wygraliśmy 31:30. Padwa cieszy się opinią solidnego reprezentanta Ligi Centralnej. W obydwu dotychczasowych jej sezonach w końcowej tabeli zajmowała 7. miejsce.

9. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Padwa Zamość, niedziela (19 listopada), godz. 19:00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. Bilety: 10 (normalny) i 5 zł (ulgowy), do lat 15 – wstęp wolny. Transmisja w tvcom.pl.