Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

GRAMY DLA LEGNICY RAZEM Z GATES POLSKA. DZIĘKUJEMY ZA ZAUFANIE!

Z nieskrywaną satysfakcją i radością informujemy, że przedłużyliśmy umowy sponsorskie z firmą Gates Polska. Jedna z najstarszych firm w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nadal będzie wspierać legnicką piłkę ręczną, zarówno MSPR Siódemka, jak i Siódemkę Miedź Huras Spółka z o.o.

Zakład produkcyjny Gates Polska w Legnicy powstał w 2001 roku, jako jedna z pierwszych inwestycji zagranicznych w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Od tego czasu fabryka w Legnicy rozwija się bardzo dynamicznie, systematycznie zwiększając wolumen produkcji, który obecnie przekracza kilkanaście milionów pasków rocznie.

W 2018 roku został otwarty nowy zakład produkcyjny, odpowiedzialny za produkcję przewodów hydraulicznych, a rok później powstało centrum dystrybucyjne. Firma specjalizuje się w produkcji pasków klinowych, wieloklinowych i synchronicznych, przewodów hydraulicznych oraz zestawów napędowych dla branży samochodowej i przemysłowej. Fabryka wykonuje też mieszanki gumowe na użytek własny oraz innych zakładów Gates, zlokalizowanych w Europie.

Zakłady w Legnicy to największe europejskie fabryki Gates. Obecnie w zakładach produkcyjnych oraz w centrum dystrybucyjnym Gates w Legnicy pracuje łącznie ponad 800 osób.