JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI HURAS NA 3. MIEJSCU NA PÓŁMETKU SEZONU

Niepowodzeniem zakończył się wyprawa juniorów młodszych Siódemki Huras do Głogowa na mecz z tamtejszym Chrobrym. Nasza drużyna uległa liderowi tabeli ligi wojewódzkiej 28:32.

Losy niedzielnego spotkania rozstrzygnęły się między 26 a 34 min. Pod koniec zaciętej, pierwszej połowy Siódemka wygrywała w Głogowie 11:10. Wtedy jednak podopieczni trenera Adama Skrabani „stanęli”. Gospodarze rzucili trzy bramki i na przerwę schodzili prowadząc 13:11.

W pierwszych minutach drugiej połowy nasza niemoc trwała. Chrobry kontynuował swoją strzelecką serię. Cztery kolejne trafienia sprawiły, że miejscowi uciekli z rezultatem na bezpieczny dystans (17:11). Z tak mocnym rywalem odrobienie takiej straty okazało się zadaniem karkołomnym.

Chrobry nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa i po pierwszej rundzie rozgrywek na konkurencję spogląda z fotela lidera. Drugie jest Zagłębie Lubin, Siódemka Huras na najniższym stopniu podium. Walka o medale mistrzostw Dolnego Śląska w rundzie rewanżowej zapowiada się arcyciekawie.

CHROBRY GŁOGÓW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 32:28 (13:11)

SIÓDEMKA: Zawierucha, Kurkowski – Kiedrzyński 9, Wilczyński 7, Czarnecki, Młyńczak, K. Bielewicz 2, Witkowski 1, Maciejewski 5, Pliś, Wita 4, Skóra. Karne: 3/3. Kary: 10 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:1 (5), 5:5 (10), 8:8 (15), 10:9 (20), 10:10 (35), 13:11 (30), 17:12 (35), 19:15 (40), 23:18 (45), 26:22 (50), 28:25 (55), 32:28 (60).