Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

LEGNICKA SPECJALNA STREFA EKONOMICZNA GRA RAZEM Z SIÓDEMKĄ!

Z satysfakcją donosimy, że nasz klub nawiązał współpracę z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. W czwartek w siedzibie spółki podpisana została umowa, pod którą podpisy złożyli: prezes LSSE Przemysław Bożek i prezes MSPR Siódemka Piotr Pęczek.

W uroczystości udział wzięli również Martin Huras, wiceprezes Siódemka Miedź Huras sp. z o.o. oraz Zygmunt Woźniczka, dyrektor MSPR Siódemka.

– Promocja kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży jest dla nas bardzo ważna, dlatego postanowiliśmy wesprzeć Siódemkę, klub, który w ostatnich latach regularnie odnosi sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych – powiedział prezes LSSE, Przemysław Bożek.

W ramach podpisanej w czwartek umowy, LSSE sfinansowało zakup sprzętu dla młodzieżowych zespołów Siódemki. Logo spółki pojawi się na strojach, w których nasze drużyny rozgrywają mecze ligowe i mistrzostwach Polski.

Od lewej: Martin Huras, Przemysław Bożek, Piotr Pęczek i Zygmunt Woźniczka

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna powstała w 1997 r. W tym czasie firmy zainwestowały na jej terenie blisko 12 mld zł. Zdecydowały się także zatrudnić ponad 20 tys. pracowników. W strukturze branżowej LSSE od lat przeważa przemysł motoryzacyjny oraz metalowy, z wiodącym kapitałem niemieckim, który wynosi 74 proc.

Strefa obejmuje grunty położone na terenie miast: Chojnów, Głogów, Legnica, Lubin, Zgorzelec i Złotoryja oraz gmin: Chojnów, Gromadka, Iłowa, Kostomłoty, Legnickie Pole, Miękinia, Miłkowice, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice i Środa Śląska.

LSSE składa się z 18 podstref w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych szlaków komunikacyjnych: autostrad A4, A8, A18 oraz dróg ekspresowych S3, S5 i S8, bliskość portów lotniczych: międzynarodowego Portu Lotniczego we Wrocławiu, ale też lotnisk w Berlinie, Pradze, Poznaniu. Poza podstawową pomocą oferowaną firmom, LSSE organizuje spotkania, warsztaty, szkolenia, Forum HR.

Dodajmy, że na terenie LSSE działalność produkcyjną prowadzi firma Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych, sponsor tytularny naszego klubu. Podobnie zresztą jak inni nasi wieloletni partnerzy – firmy Gates Polska oraz Eldisy Polska.