WYSOKIE ZWYCIĘSTWO JUNIORÓW NA KONIEC LIGI. TERAZ CZAS NA BARAŻE

Siódemka Huras Legnica wygrała 40:22 ze Śląskiem Forza Wrocław w meczu ostatniej kolejki Dolnośląskiej Ligi Juniorów. Nasza drużyna zakończyła rozgrywki na 2. miejscu w tabeli.

W Dolnośląskiej Lidze Juniorów wszystko wiadome było już przed tygodniem. Tytuł mistrza województwa zapewniło sobie Zagłębie Lubin, natomiast nasza drużyna wicemistrzostwo. Brązowe medale przypadły zaś Chrobremu Głogów.

Zagłębie może już spokojnie przygotowywać się do startu w mistrzostwach Polski, które rozpoczną się w styczniu 2024 r. Zespół trenera Piotra Będzikowskiego o awans do rozgrywek centralnych będzie musiał walczyć w barażach. Na razie DZPR nie poinformował o ich terminach.

Na zakończenie sezonu ligowego Siódemka Huras rozprawiła się przy Lotniczej ze Śląskiem Forza Wrocław. Środowy mecz był jednostronnym widowiskiem. Świadczy o tym fakt, iż pierwszą bramkę przyjezdni zdobyli dopiero w 11 min. (6:1). W przerwie na tablicy wyświetlał się wynik 19:8, co spowodowało, że druga połowa była jedynie formalnością. Finalnie stanęło na efektownym zwycięstwie 40:22.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – ŚLĄSK FORZA AKADEMIA WROCŁAW 40:22 (19:8)

SIÓDEMKA: Zembrzycki, Tabisz – Sinicki 2, Zapert 10, Drążek 3, Havryliuk 1, Martka 1, Kałka 6, Świrski 4, Weselski 1, Wołowiec 2, Baranowski 2, Łukawski 8. Karne: 2/2. Kary: 0 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:0 (5), 6:0 (10), 8:2 (15), 12:4 (20), 16:5 (25), 19:8 (30), 24:9 (35), 27:13 (40), 29:15 (45), 32:17 (50), 36:20 (55), 40:22 (60).