JUNIORZY SIÓDEMKI HURAS JEDNĄ NOGĄ W 1/16 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI

Siódemka Huras Legnica wygrała 36:26 z Chrobrym Głogów pierwszy barażowy mecz o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów. Piątkowy rewanż w Legnicy wydaje się być już tylko formalnością.

Podopieczni trenera Piotra Będzikowskiego do barażowej konfrontacji w Głogowie przystąpili solidnie wzmocnieni zawodnikami na co dzień uczącymi się w SMS-ach. I tak w naszym składzie pojawili się: Kornel Dziedzic, Marcel Makar, Jakub Mikulewicz, Kamil Skiba i Adrian Cichoń. Natomiast cały mecz na ławce przesiedział rekonwalescent, Oliwier Wojsa.

Nasi SMS-owicz pokazali moc – obrotowy Dziedzic zdobył 10 bramek, skrzydłowi Makar i Skiba dorzucili łącznie 7 trafień. Najskuteczniejszy w naszym zespole był jednak Kacper Łukawski, autor 11 bramek. Tytuł MVP meczu należał się jednak niechybnie Jakubowi Zembrzyckiemu, który bronił na 50-procentowej skuteczności!

Generalnie mieliśmy mecz pod kontrolą przez 60 minut, choć pod koniec pierwszej połowy mieliśmy przestój, co spowodowało, że na przerwę zeszliśmy ze skromną przewagą dwóch bramek. W drugiej połowie zdominowaliśmy już gospodarzy zdecydowanie. Moja drużyna rozegrała bardzo dobry mecz. Przed rewanżem mamy bardzo solidną zaliczkę, ale na pewno podejdziemy do niego z należytą koncentracją – mówi Piotr Będzikowski, trener Siódemki Huras Legnica,.

Rewanż już w piątek (15 grudnia) w hali OSiR przy ul. Lotniczej o godz. 16:00. Wstęp wolny.

CHROBRY GŁOGÓW – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA  26:36 (13:15)

SIÓDEMKA:  Zembrzycki, Tabisz – Mikulewicz, Dziedzic 10, Sinicki, Makar 4, Skiba 3, Zapert 1, Drążek, Cichoń 5, Wołowiec 2, Łukawski 11. Karne: 0/0. Kary: 2 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:2 (5), 4:6 (10), 6:10 (15), 8:13 (20), 9:13 (35), 13:15 (30), 14:18 (35), 16:22 (40), 18:26 (45), 21:27 (50), 21:32 (55), 26:36 (60).