HIT DOLNOŚLĄSKIEJ LIGI CHŁOPCÓW DLA SIÓDEMKI HURAS LEGNICA !!!

Siódemka Huras Legnica wygrała na wyjeździe 38:23 z Chrobrym Żórawina mecz 7. kolejki Dolnośląskiej Ligi Chłopców. Zespół trenera Zygmunta Woźniczki umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli i wykonał duży krok w stronę tytułu mistrza województwa.

Sobotni mecz zapowiadał się arcyciekawie, wszak niepokonany jeszcze w tym sezonie wicelider z Żórawiny podejmował lidera. Nieoczekiwanie jednak ligowy szlagier miał jednostronny przebieg. Siódemka rozegrała kapitalne spotkanie, deklasując wręcz Chrobrego. Po 15 minutach gry wygrywała … 14:1! Do przerwy 21:9. W tej sytuacji druga połowa była już tylko formalnością. Finalnie mecz w Żórawinie zakończył się naszą wygraną 38:23.

– Cała drużyna zasłużyła na wielkie słowa uznania. Moi chłopcy rozegrali świetny mecz. Chrobry to dobra drużyna, ale my rozpoczęliśmy tak mocno, że nie była w stanie postawić się. Jesteśmy liderem, ale do złotego medalu jeszcze daleko – mówi trener Zygmunt Woźniczka.

CHROBRY ŻÓRAWINA – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 23:38 (9:21)

SIÓDEMKA: Taiwo, Zemła – Wójcik, Rogowski 8, Dworak 6, Godlewski 5, Koblański 1, Makar 11, Oleksiak 7, Kiec. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:5 (5), 1:10 (10), 2:14 (15), 9:21 (20), 14:25 (25), 18:31 (30), 19:33 (35), 23:38 (40).