Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

PAWEŁ PATEREK WYSTĄPI NA EHF EURO 2024. TRZYMAMY KCIUKI ZA WYCHOWANKA!

W środę w Niemczech rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. W składzie reprezentacji Polski jest Paweł Paterek, wychowanek Siódemki Miedź Huras Legnica, obecnie zawodnik Chrobrego Głogów.

23-letni Paweł Paterek jest rodowitym legniczaninem. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów młodszych w 2017 r. (trener Tomasz Góreczny) oraz wicemistrzostwo Polski juniorów w 2019 r. (trener Paweł Wita). Regularnie powoływany był do juniorskich reprezentacji kraju.

Paweł Paterek, mimo młodego wieku był wiodącą postacią drużyny Siódemki Miedź Huras, która w sezonie 2020/2021 wywalczyła awans do Ligi Centralnej, rzucając 122 bramki. Od trzech sezonów występuje w Chrobrym Głogów. Świetne występy w Orlen Superlidze zaowocowały powołaniem do reprezentacji. W narodowych barwach zadebiutował w marcu 2023 r. w meczu z Francją.

Walkę w EURO reprezentacja Polski rozpocznie od czwartkowego meczu z Norwegią (11 stycznia, godz. 20:30). Kolejne grupowe mecze rozegra 13 stycznia (godz. 18:00) ze Słowenią i 15 stycznia, godz. 18:00) z Wyspami Owczymi. Mecze naszej kadry będzie można oglądać w telewizji na kanałach Eurosport 1, Eurosport 2 i Metro TV. Transmisje dostępne będą też w internecie za pośrednictwem platform Polsat Box Go oraz Player.

FOT. ZPRP