Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

TRANSFER! KAROL SKAWIŃSKI ZAWODNIKIEM SIÓDEMKI MIEDŹ HURAS LEGNICA

23-letni prawoskrzydłowy Karol Skawiński wzmocnił Siódemkę Miedź Huras Legnica. Wychowanek Chrobrego Głogów, a ostatnio zawodnik Orlen Upstream SRS Przemyśl, związał się z naszym klubem 1,5-rocznym kontraktem.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Siódemki Miedź Huras. Transfer do Legnicy postrzegam jako szansę na rozwój sportowy. Bardzo ważne jest dla mnie to, że znów będę mógł występować w Lidze Centralnej. Problemów z aklimatyzacją w nowej szatni nie było żadnych, bo z kilkoma zawodnikami znamy się jeszcze z czasów juniorskich – mówi nowy skrzydłowy Siódemki Miedź Huras Legnica.

Karol Skawiński jest wychowankiem Chrobrego Głogów, w którym występował w rozgrywkach młodzieżowych, a następnie w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2019/20 zaliczył też trzy występy w PGNiG Superlidze. Następne kampanie spędził w pierwszoligowych – AZS Zielona Góra i AZS UW Warszawa.

W lutym 2023 r. trafił do Orlenu Upstream SRS Przemyśl, w barwach którego zadebiutował w Lidze Centralnej. W 11 spotkaniach rzucił 25 bramek. Po spadku do I ligi pozostał w Przemyślu i w pierwszej części sezonu 2023/24 był czołową postacią drużyny – w 10 meczach zdobył 41 bramek.

Teraz czas na legnicki rozdział w karierze leworęcznego skrzydłowego. Karol Skawiński trenował w Legnicy przez ostatnie dwa tygodnie, a w czwartek podpisał umowę ważną do maja 2025 r. Wcześniej nasz klub doszedł do porozumienia ws. umowy wypożyczenia z Chrobrym Głogów.

Na zdjęciu: Karol Skawiński i prezes Adam Kochman

W naszej drużynie zadebiutuje w sobotnim meczu z Nielbą Wągrowiec. Występować będzie z numerem 29.

– Od początku sezonu dysponujemy tylko jednym leworęcznym skrzydłowym, Michałem Czarneckim. Teraz będziemy mieli na tej pozycji większy komfort. Karol to młody, ale już doświadczony zawodnik. Na pewno będzie dla nas wzmocnieniem, wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość – mówi prezes Siódemka Miedź Huras sp. z o.o., Adam Kochman.

Karola Skawińskiego bardzo dobrze zna trener Tomasz Góreczny.

– Prowadziłem tego zawodnika w reprezentacji Dolnego Śląska, która zwyciężyła w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Grał w niej na prawym skrzydle razem z Michałem Czarneckim. Jestem przekonany, że ten duet sprawdzi się teraz w Lidze Centralnej – mówi szkoleniowiec Siódemki Miedź Huras Legnica.

https://www.youtube.com/watch?v=tXKgCg7N2_c