Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ZATRZYMAĆ PAWŁA GREGORA! W SOBOTĘ TRUDNY MECZ W WĄGROWCU

Siódemka Miedź Huras Legnica zmierzy się na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec w ramach 18. kolejki Ligi Centralnej. Mecz w sobotę o godz. 17:00. Transmisja na stronie www.tvcom.pl.

Po ubiegłotygodniowej domowej porażce z KPR Autoinvest Żukowo nasza drużyna jedzie do Wągrowca z mocnym postanowieniem „odrobienia” punktowej straty. Łatwo jednak nie będzie, z czego nasz trener i zawodnicy doskonale sobie zdają sprawę.

– Wągrowiec to wyjątkowo niegościnny teren, o czym wie cała liga. We własnej hali Nielba jest groźna szczególnie. Czeka nas bardzo trudny mecz. Tym bardziej, że gospodarzom ostatnio nie idzie zbyt dobrze i na pewno będą chcieli się przełamać  – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

PROBLEMY NIELBY

Faktycznie, w Wągrowcu nie mają ostatnio powodów do radości. W tym roku Nielba przegrał bowiem wszystkie mecze. W lidze, kolejno ze Śląskiem Wrocław, Jurandem Ciechanów i Olimpią Piekary Śląskie. Do tego doliczyć trzeba porażkę w Orlen Pucharze Polski z Energą MKS Kalisz. Należy jednak zaznaczyć, że Śląskowi i MKS-owi, Nielbiści mocno się we własnej hali postawili.

Niemniej drużyna trenera Bartosza Świerada znalazła się w dość niepokojącej sytuacji. W tabeli znajduje się obecnie na 12. miejscu, a nad zajmującą barażowe 13. miejsce, Anilaną Łódź ma już tylko cztery punkty przewagi.

W pierwszej rundzie, w Legnicy wygraliśmy z Nielbą 30:25. Tak, jak we wrześniu, tak i teraz, kluczem do sukcesu będzie zapewne zatrzymanie wągrowiecką strzelbę, czyli Pawła Gregora. Nasz były zawodnik jest obecnie drugim strzelcem Ligi Centralnej z dorobkiem 128 bramek.

Z DEBIUTANTEM W SKŁADZIE

Przed meczem z Nielbą trener Tomasz Góreczny ma trochę problemów. Kilku zawodników w tygodniu chorowało, do tego pod znakiem zapytania stoi występ Łukasza Mazura, który ostatnio nie podnosił się z ławki ze względu na uraz. Wiadomo za to, że w Wągrowcu do dyspozycji będzie miał nowego skrzydłowego, Karola Skawińskiego, który pierwszą część sezonu spędził w Orlen Upstream SRS Przemyśl.

18. kolejka Ligi Centralnej | Nielba Wągrowiec – Siódemka Miedź Huras Legnica | Sobota 10 lutego | Godz. 17:00 | Hala OSiR w Wągrowcu | Transmisja w www.tvcom.pl.