Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

ORLEN PUCHAR POLSKI – CZY W ŚRODĘ SPRAWIMY KOLEJNĄ NIESPODZIANKĘ?

Siódemka Miedź Huras Legnica podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski w ramach 1/8 finału Orlen Pucharu Polski. Mecz w środę o godz. 19:00 w hali OSiR przy ul. Lotniczej. Transmisja na YouTube na kanale Players4Players.

Siódemka Miedź Huras Legnica jest absolutną rewelacją tej edycji Pucharu Polski. Podopieczni trenera Tomasza Górecznego są jedyną drużyną spoza Orlen Superligi na tym etapie rozgrywek. Zdążyli już wyeliminować lidera Ligi Centralnej, Śląsk Wrocław oraz superligowca, Zagłębie Lubin. Teraz powalczy o ćwierćfinał z kolejnym reprezentantem Orlen Superligi, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

– Ostatnio mamy swoje problemy w lidze, bo przegraliśmy dwa mecze z rzędu. Spotkanie z Piotrkowianinem jest jednak dla nas bardzo ważne. Chcemy, by nasza pucharowa przygoda trwała dalej. Wizyty ekip z superligi dla legnickich kibiców są dużą atrakcją, co pokazała frekwencja na spotkania z Zagłębiem. Marzy nam się awans do ćwierćfinału. A w tej fazie rozgrywek losowane są już przecież Industria Kielce i Orlen Wisła Płock. Myślę, że zagranie meczu z którąś z tych ekip byłoby wielkim świętem w naszym mieście – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Piotrkowianin 2024 rok rozpoczął od ligowych porażek z MMTS Kwidzyn i Industrią Kielce, ale w miniony weekend wygrał z Zepter KPR Legionowo. W tabeli Orlen Superligi aktualnie znajduje się na 11. miejscu. Drużyna trenera Michała Matyjasika ma realne szanse na awans do fazy play off, i to jest dla niej cel nr 1. Trudno jednak przypuszczać, by Piotrkowianin odpuścił pucharowy mecz w Legnicy, tym bardziej, że ligowy mecz z Zagłębiem Lubin ma dopiero w poniedziałek.

W składzie Piotrkowianina znajduje się aż trzech naszych byłych zawodników. Mowa o Stanisławie Makowiejewie, Piotrze Swacie oraz Kamilu Mosiołku. Ten ostatni to rodowity legniczanin, który do Siódemki trafił jeszcze jako junior. W barwach naszego klubu wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów (2015), a potem był wiodącą postacią zespołu seniorskiego. W 2017/2018 oraz 2018/2019 był jego najlepszym strzelcem w I lidze, zdobywając odpowiednio: 156 i 116 bramek. Do Piotrkowianina przeszedł latem 2020 r.

Trener Michał Matyjasik jest znany z tego, że lubi stawiać na młodzież. Warto będzie zatem zwrócić uwagę na takich zawodników, jak Jan Stolarski, Marcin Matyjasik i Filip Wadowski. O sile naszego rywala stanowią też znacznie bardziej doświadczeni gracze, że wymienimy tutaj Romana Pozarka czy Filipa Surosza.

Odnotujmy jeszcze, że w 1/16 finału Orlen Pucharu Polski Piotrkowianin poradził sobie, choć nie bez problemów, z SMS ZPRP Kielce, z którym wygrał na wyjeździe 31:30.

***

Na koniec kilka informacji organizacyjnych. Mecz będzie miał charakter imprezy masowej. Wstęp na halę – od godz. 18:00. Bilety można nabyć w kasie przy wejściu głównym. Do dyspozycji kibiców będzie punkt gastronomiczny. Po raz kolejny na naszym meczu zbiórkę charytatywną prowadzić będą wolontariusze legnickiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

1/16 finału Orlen Pucharu Polski | Siódemka Miedź Huras Legnica – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski | Środa 14 lutego | Godz. 19:00 | Hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. | Bilety: 10 zł i 5 zł, do lat 15 – wstęp wolny | Transmisja na kanale Players4Players – TUTAJ.