Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

W SOBOTĘ MECZ ZE STALĄ GORZÓW. CZAS ODCZAROWAĆ LEGNICKĄ HALĘ!

Po cennym zwycięstwie w Łodzi wracamy do hali przy ul. Lotniczej. W sobotę (2 marca), w ramach 21. kolejki Ligi Centralnej, podejmiemy Budimex Stal Gorzów. Początek meczu o godz. 19:00.

Stal Gorzów to rywal doskonale nam znany, wszak od lat mierzymy się z nim dość regularnie. I trzeba przyznać, że przeciwnik to dla nas niewygodny. Przypomnijmy, że z gorzowianami przegraliśmy sześć kolejnych spotkań w I lidze i Lidze Centralnej. Na szczęście każda seria kiedyś ma swój kres. W październiku ub. roku Stal nareszcie skruszyliśmy, wygrywając w Gorzowie 33:27. Teraz jednak ekipa z województwa lubuskiego przyjedzie do Legnicy, zapewne z mocnym postanowieniem wzięcia rewanżu za porażkę w pierwszej rundzie.

W poprzednich dwóch sezonach Ligi Centralnej Stal należała do ścisłej czołówki (4. i 5. miejsce). W obecnej kampanii gorzowianie nie grają jednak na miarę oczekiwań swoich kibiców. Po 20. seriach spotkań Stal plasuje się na 8. miejscu w tabeli (28 punktów, 9 wygranych – 9 porażek).

Podopieczni trenera Oskara Serpiny wpadli ostatnio w poważny dołek formy. 2024 rok rozpoczęli co prawda od wyjazdowej wygranej z AZS AWF Biała Podlaska, ale potem przegrali pięć kolejnych spotkań. Skalę kryzysu obrazuje dodatkowo fakt, że aż cztery w nowo otwartej hali Arena Gorzów.

W niczym to jednak nie zmienia faktu, że w sobotni wieczór czeka nas bardzo trudne zadanie, bo Stal to wciąż drużyna, w której mnóstwo jakości, a o prawie serii pisaliśmy już wyżej. Trener Serpina ma do dyspozycji takich zawodników, jak jeden z najlepszych rozgrywających w lidze, Igor Drzazgowski, czołowy skrzydłowy rozgrywek Mateusz Stupiński (93 bramki) czy świetny duet bramkarski – Cezary Marciniak i Krzysztof Nowicki. Dodajmy, że zawodnikiem Stali jest doskonale znany w Legnicy, Mateusz Wychowaniec – były skrzydłowy Siódemki Miedź Huras w tym sezonie zdobył 54 bramki.

Nasza drużyna do meczu ze Stalą przystąpi naładowana ubiegłotygodniową wygraną z Anilaną Łódź. I co najważniejsze, w pełnym składzie. Cieszy w szczególności powrót do treningów Łukasza Mazura, który ostatnio zmagał się z kontuzją. Czy w sobotę zobaczymy go w naszej bramce po dłuższej przerwie? Bardzo byśmy tego sobie życzyli.

– Stal to duża marka Ligi Centralnej. Ostatnie wyniki tej drużyny kompletnie nas nie interesują, a jej miejsce w tabeli nie oddaje jej realnego potencjału. Czeka nas bardzo trudna przeprawa. Zrobimy jednak wszystko żeby wygrać, tym bardziej, że ostatnio naszych kibiców nie rozpieszczaliśmy – mówi trener Tomasz Góreczny, trener Siódemki Miedź Huras Legnica.

Faktycznie. Po raz ostatni ligowy mecz przy Lotniczej wygraliśmy przed świętami Bożego Narodzenia, z Jurandem Ciechanów. W tym roku ulegliśmy kolejno: Olimpii Piekary Śląskie, Autoinvestowi Żukowo i Stali Mielec (po karnych).

21. kolejka Ligi Centralnej: Siódemka Miedź Huras Legnica – Budimex Stal Gorzów, sobota (2 marca), godz. 19:00, hala OSiR przy ul. Lotniczej 52. Bilety: 10 zł (normalny), 5 zł (ulgowy), do lat 15 – wstęp wolny. Transmisja w www.tvcom.pl.

FOT. Jakub Wieczorek, e-legnickie.pl