Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JAKUB ZEMBRZYCKI – DEBIUT W LIDZE CENTRALNEJ PRZED OSIEMNASTKĄ!

W sobotnim meczu Ligi Centralnej ze Stalą Gorzów w bramce Siódemki Miedź Huras wystąpił Jakub Zembrzycki. Dla naszego wychowanka był to debiut w seniorskiej piłce ręcznej!

Jakub Zembrzycki z pierwszym zespołem trenuje od dwóch tygodni i szybko zapracował sobie na debiut w Lidze Centralnej. Wobec absencji leczącego uraz Łukasza Mazura, trener Tomasz Góreczny postanowił dać naszemu utalentowanemu juniorowi szansę w meczu ze Stalą Gorzów. Ba! Ku zaskoczeniu kibiców niespełna 18-letni bramkarz (ur. 2 kwietnia 2006) spotkanie rozpoczął go w wyjściowym składzie. Spisał się więcej niż przyzwoicie – przez kilkanaście minut pobytu na parkiecie obronił cztery rzuty w tym rzut karny, potwierdzając tym samym, że drzemie w nim duży potencjał.

Jakub Zembrzycki jest wychowankiem naszego klubu. Przez całą swoją dotychczasową karierę był wiodącym zawodnikiem drużyn młodzieżowych MSPR Siódemka i etatowym reprezentantem Dolnego Śląska. W następnym sezonie (2024/25) będzie miał jeszcze status juniora, ale w sobotę wysłał wyraźny sygnał, że już teraz odważnie dobija się do kadry pierwszego zespołu.

Jakub Zembrzycki wzór do naśladowania ma na wyciągnięcie ręki. Jego starszy brat – Mateusz Zembrzycki jest dziś przecież jednym z najlepszych bramkarzy w Orlen Superlidze. 27-latek karierę również rozpoczynał w naszym klubie. W 2014 r. był jednym z liderów zespołu juniorów młodszych, który dotarł do TOP 8 mistrzostw Polski. W tym samym roku przeszedł do Gwardii Opole. W tym klubie zadebiutował w krajowej elicie, a w 2019 r. sięgnął po brązowy medal PGNiG Superligi. Od trzech sezonów jest zawodnikiem Azotów Puławy.

FOT. Bożena Ślepecka (e-legnickie.pl)