Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

GRAMY JUŻ W PIĄTEK! PRZED NAMI DALEKA I TRUDNA WYPRAWA DO KIELC

Piątkowy mecz SMS ZPRP Kielce – Siódemka Miedź Huras Legnica rozpocznie rywalizację w 22. kolejce Ligi Centralnej. Początek o godz.18:00. Transmisja na platformie internetowej TVCOM.pl.

W październiku ub. roku SMS wygrał w Legnicy w dramatycznych okolicznościach. Równo z końcową syreną piłkę w samo okienko naszej bramki posłał Piotr Mielczarski ustalając wynik na 34:33. W najbliższy piątek nadarzy się okazja do wzięcia rewanżu na kieleckiej młodzieży.

DO KIELC BEZ MICHAŁA PRZYBYLAKA

SMS ma świetny zespół. Bez względu na to czy gra u siebie czy w obcej hali, jest groźny dla każdego w tej lidze. My mamy swoje problemy kadrowe, ale jedziemy do Kielc walczyć o pełną pulę – mówi trener Siódemki Miedź Huras, Tomasz Góreczny.

Nasz szkoleniowiec w Kielcach nie będzie mógł skorzystać z zawieszonego za niebieską kartkę w meczu ze Stalą Gorzów, Michała Przybylaka. Pod znakiem zapytania stoją też występy kilku innych zawodników, którzy zmagają się z mniejszymi bądź większymi urazami. Mimo to atmosfera w szatni jest bojowa.

– Jesteśmy gotowi do walki i interesuje nas tylko zwycięstwo – zapewnia Michał Wojtala, który przed tygodniem zaimponował skutecznością w starciu ze Stalą Gorzów, zdobywając aż 9 bramek.

MŁODZIEŻ WESZŁA DO LIGI RAZEM Z DRZWIAMI

Wskazywany przed sezonem na rolę dostarczyciela punktów SMS, szybko pokazał, że ma ten sezon inne plany. Kielczanie wygrali już osiem spotkań i zajmują bezpieczne miejsce w środku tabeli. Aktualnie są na 11. miejscu z 25 punktami na koncie, tyle że mają rozegranych tylko 17 spotkań. Zaległości SMS-u wynikają z tego, że jego zawodnicy ostatnio zaangażowani byli w rywalizację w juniorskich mistrzostwach Polski.

Niewykluczone, że fakt ten ma wpływ na dyspozycję podopiecznych trenera Radosława Wasiaka w Lidze Centralnej. W tym roku SMS z czterech meczów wygrał bowiem tylko jeden (z AZS AWF Biała Podlaska). Inna sprawa, że poległ z najlepszymi ekipami w stawce (Śląskowi Wrocław i Padwie Zamość) oraz w niegościnnym Ciechanowie.

ZABÓJCZY DUET Z LICEUM

Kluczem do sukcesu w piątkowy wieczór będzie zapewne zneutralizowanie dwóch liderów SMS-u, wspomnianego już Piotra Mielczarskiego i Marcina Peplińskiego. Ten pierwszy w tym sezonie zdobył już 100 bramek, drugi 104. Obaj długo miejsca w Lidze Centralnej nie zagrzeją. Od dawna są bowiem na celownikach klubów z Orlen Superligi do których trafią już latem br.

22. kolejka Ligi Centralnej: SMS ZPRP Kielce – Siódemka Miedź Huras Legnica, piątek 8 marca, godz. 18:00, hala przy ul. Jagiellońskiej 80 w Kielcach. Transmisja w TVCOM.pl.