KANONADA W KIELCACH NIE DAŁA NAM PUNKTÓW. PORAŻKA Z LICEALISTAMI

Siódemka Miedź Huras Legnica uległa 40:43 SMS ZPRP Kielce w meczu otwierającym 22. kolejkę Ligi Centralnej. Aż trudno w to uwierzyć, ale po raz drugi w tym sezonie zdołaliśmy rzucić 40 bramek i przegrać spotkanie.

W pierwszej rundzie takiego samego wyczynu dokonaliśmy w Żukowie, gdzie przegraliśmy 40:41. Tym razem polegliśmy 40:43. 83 bramki w jednym meczu to nowy rekord Ligi Centralnej w tym sezonie. Żadne to jednak dla nas pocieszenie. Więcej, to powód do głębokiej refleksji nad naszą postawą w obronie i bramce.

W Kielcach nasza drużyna świetnie wyglądała w ataku. Była skuteczna, bez problemów radziła sobie z defensywą SMS-u, świetnie funkcjonowała gra z kołem. Szkopuł w tym, że kielczanie wyglądali w ofensywie jeszcze lepiej. Nasza obrona momentami była bezradna w konfrontacji z efektownymi i dynamicznymi akcjami gospodarzy. Recepty na rzuty SMS-u przez 60 minut poszukiwali nasi bramkarze, ale niestety jej nie znaleźli.

Pierwsza połowa była pokazem radosnej piłki ręcznej. Na parkiecie trwała wymiana ciosów – bramka za bramkę, w efekcie wynik kręcił się przy remisie. Dopiero w końcówce SMS uciekł na 2-3 trafienia. Decydującą fazą spotkania był początek drugiej połowy. Wyszliśmy na nią z trzema bramkami na minusie, ale zanim kibice dobrze się rozsiedli, straciliśmy cztery bramki i w 34 min. przegrywaliśmy już 20:27.

Gdy już się otrząsnęliśmy, zaczęliśmy mozolnie odrabiać straty. Światełko w tunelu zapaliło się w 53 min., gdy doszliśmy miejscowych na dwie bramki (36:34). Końcówkę spotkania SMS rozegrał jednak mądrze, trzymając nas na dystans 2-3 trafień. Finalnie mecz, w którym defensywa zeszła na dalszy plan, zakończył się zwycięstwem kieleckiej młodzieży 43:40.

Swoją klasę potwierdzili liderzy SMS-u – Marcin Pepliński i Piotr Mielczarski. Ten pierwszy zdobył aż 11 bramek, drugi 8. W naszym zespole ponownie w ataku brylował Michał Wojtala (7 bramek). Skuteczni byli też nasi obrotowi – Maciej Stańko (8 bramek) i Dominik Nowosielski (7 bramek).

W przyszły weekend Liga Centralna pauzuje. Za dwa tygodnie, w niedzielę 24 marca zagramy w Legnicy z AZS AWF Biała Podlaska.

SMS ZPRP KIELCE – SIÓDEMKA MIEDŹ HURAS LEGNICA 43:40 (23:20)

SMS: Popielecki, Drożdż – Wywrot 2, Aksamit 1 (1), Mielczarski 8, Cacak 4, Korus 1, Bujok 3, Olczyk 4, Burzyński 2, Rodak 1, Pepliński 11, Fajfer 5, Cichoń 1. Karne: 2/1. Kary: 14 min.

SIÓDEMKA: Mazur, Teterycz, Stachurski – Pacek 3, Czarnecki 5, Kuliński, Nowosielski 7, Kruszelnicki 1, Klimaszewski, Kużdeba 2, Wojtala 7, Skawiński 2, Stańko 8, Łukawski 1 (1), Gregułowski 3, Pacuła 1 (1). Karne: 5/2. Kary: 14 min.

PRZEBIEG MECZU: 4:4 (5), 8:7 (10), 12:11 (15), 15:14 (20), 18:18 (25), 23:20 (30), 27:21 (35), 29:24 (40), 34:27 (45), 35:31 (50), 38:35 (55), 43:40 (60).

SĘDZIOWALI: Piątek, Szestakow (Łańcut).