PIERWSZY BARAŻ DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH SIÓDEMKI HURAS! AWANS JEST BLISKO

Siódemka Huras Legnica wygrała 24:16 z Zagłębiem Lubin w pierwszym barażowym meczu o awans do 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. Rewanż już w niedzielę 10 marca, w Lubinie.

Duża stawka spotkania miała bardzo widoczny wpływ na obydwie drużyny. Pierwsze minuty sobotniego meczu obfitowały w proste błędy, złe decyzje rzutowe, a momentami więcej niż gry było walki wręcz. Tremę pierwsi zrzucili z siebie podopieczni trenera Adama Skrabani, którzy przed przerwą zdołali wypracować pięciobramkową przewagę (12:7).

W drugiej połowie inicjatywę przejęli goście. Zagłębie zaczęło powoli odrabiać straty. W 47 min. Siódemka wygrywała już tylko 16:15. Tyle że wtedy nasza drużyna rozpoczęła swój hanbdallowy koncert. Zagłębie do końca meczu zdołało rzucić tylko jedną bramkę. Siódemka Huras w tym czasie aż osiem.

ZDJĘCIA Z MECZU

Świetna postawa w obronie, dobra dyspozycja bramkarzy i zabójcze kontry dały nam solidną zaliczkę przed niedzielnym rewanżem w Lubinie (hala przy ul. KEN, godz. 12:00).

To dopiero pierwsza połowa rywalizacji. Nie mamy jeszcze czego świętować. W niedzielę czeka nas bardzo trudny rewanż – podkreślał po sobotnim meczu trener Adam Skrabania.

Dodajmy, że efektowne zwycięstwo Siódemki Huras w hali przy ul. Wierzyńskiego osobiście oglądał Rafał Gliński, trener reprezentacji Polski juniorów młodszych.

SIÓDEMKA HURAS LEGNICA – SMS ZAGŁĘBIE LUBIN 24:16 (12:7)

SIÓDEMKA: Taiwo, Zemła, Zawierucha – Skiba 6 (1), Czarnecki 1, Witkowski 2, Wita 1, Świechowski 1, Maciejewski 3, Pliś, Wilczyński 3, Kruszelnicki 3, K. Bielewicz, Mieleszczenko 1, Młyńczak, Kiedrzyński 3. Karne: 1/1. Kary: 8 min.

ZAGŁĘBIE: Pukish – Banachowicz 3, Duszyński 1, Wójt 1, Świtała 5, Wróblewski 2, Steczek 1 (1), Czych 1, Jeżak, Gierlitz, Czapczyński 2, Kusior. Karne: 1/1. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 1:2 (5), 2:2 (10), 5:3 (15), 8:4 (20), 9:6 (25), 12:7 (30), 14:9 (35), 16:12 (40), 16:13 (45), 16:15 (50), 19:15 (55), 24:16 (60).