Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

JUNIORZY MŁODSI SIÓDEMKI HURAS W 1/16 FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI!

W rewanżowym meczu barażowym o awans do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Siódemka Huras Legnica przegrała na wyjeździe z Zagłębiem 23:26. W dwumeczu lepsza była jednak nasza drużyna, która w sobotę ograła lubinian różnicą ośmiu bramek.

Solidna zaliczka wypracowana w sobotę w Legnicy, wyraźnie determinowała przebieg meczu rewanżowego. Zespół trenera Adama Skrabani nie forsował tempa, a nasz szkoleniowiec mocno rotował składem.

W pierwszej połowie Siódemka Huras w pewnym momencie była już na kilkubramkowym prowadzeniu (7:3 w 10 min.), ale generalnie wynik kręcił się w okolicach remisu. Po przerwie inicjatywa należała już do mocno zdeterminowanych gospodarzy, którzy zdołali uciec na dystans czterech bramek.

Ok. 40 min. spotkania (19:15 dla Zagłębia) zrobiło się trochę nerwowo, ale tylko na chwilę. Nasza drużyna miała bowiem problemy w ataku, ale w defensywie stała na tyle mocno, że nie pozwoliła Zagłębiu na odrobienie strat z Legnicy. Finalnie mecz zakończył się wygraną miejscowych 26:23. W dwumeczu lepsza o pięć bramek okazała się jednak Siódemka Huras i to ona wystąpi w mistrzostwach kraju.

– Pojechaliśmy do Lubina z handicapem w postaci ośmiobramkowej zaliczki. Tak jak się spodziewałem, rewanż nie był dla nas jednak łatwy. Mieliśmy trochę kłopotów w ofensywie, i choć przez chwilę było nieco nerwów, to generalnie nasz awans nie był jakoś specjalnie zagrożony – mówi trener Adam Skrabania.

W imieniu całego sztabu i zawodników dziękuję naszym wspaniałym kibicom. Graliśmy dziś na wyjeździe, ale czuliśmy się jak w domu! – dodaje Piotr Pęczek, prezes MSPR Siódemka.

Turnieje 1/16 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych rozegrane zostaną w dniach 22-24 marca. Siódemka Huras pojedzie do Opola, gdzie jej rywalami będą: mistrzowie województw – opolskiego i wielkopolskiego oraz wicemistrz województwa lubuskiego.

SMS ZAGŁĘBIE LUBIN – SIÓDEMKA HURAS LEGNICA 26:23 (12:12)

SIÓDEMKA: Taiwo, Zemła, Zawierucha – Skiba 7, Czarnecki 1, Witkowski 2, Wita, Świechowski 2, Maciejewski 4, Pliś, Kruszelnicki 3, K. Bielewicz 1, Mieleszczenko, Młyńczak 3, Kiedrzyński. Karne: 3/3. Kary: 6 min.

PRZEBIEG MECZU: 2:3 (5), 3:7 (10), 6:7 (15), 7:9 (20), 10:10 (25), 12:12 (30), 13:14 (35), 18:15 (40), 20:17 (45), 20:20 (50), 24:21 (55), 26:23 (60).

Pierwszy mecz: 24:16 dla Siódemki Huras. Awans: Siódemka Huras.