Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

DOMINIK NOWOSIELSKI I SZYMON PACEK NA DŁUŻEJ W SIÓDEMCE MIEDŹ HURAS!

Dominik Nowosielski i Szymon Pacek podpisali nowe kontrakty z Siódemką Miedź Huras Legnica. Obowiązywać będą do końca maja 2025 r. To kolejni zawodnicy z pierwszego zespołu, którzy w ostatnim czasie przedłużyli swoje umowy.

23-letni obrotowy Dominik Nowosielski to wicemistrz Polski juniorów młodszych z 2017 r. W pierwszym zespole występuje od pięciu sezonów. W sumie ma na koncie 100 ligowych meczów i 169 bramek. W obecnej kampanii Ligi Centralnej wystąpił we wszystkich 21 spotkaniach wpisując się 37 razy na listę strzelców. Nowosielski cieszy się opinią jednego z najlepszych obrońców na zapleczu Orlen Superligi.

21-letni Szymon Pacek również jest naszym wychowankiem. Największy jego sukces w rozgrywkach młodzieżowych to 4. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w 2022 r. W drużynie seniorskiej Siódemki Miedź Huras występuje od kampanii 2020/21. W sumie w I lidze i Lidze Centralnej rozegrał 53 mecze zdobywając w nich 132 bramki. W trwającym sezonie zagrał we wszystkich spotkaniach, na koncie ma 47 trafień.

– Wszyscy oczywiście żyjemy bieżącymi rozgrywkami, bo chcemy zająć w lidze jak najwyższe miejsce, ale nie zmienia to faktu, że już teraz mocno pracujemy nad kadrą na następny sezon. Cieszymy się, że Dominik i Szymon zostają z nami, bo to dla nas ważni zawodnicy robiący stały postęp sportowy – mówi Adam Kochman, prezes Siódemka Miedź Huras Legnica sp. z o.o.

Dominik Nowosielski i Szymon Pacek to kolejni zawodnicy, którzy przedłużyli swoje umowy. Wcześniej uczynili to Łukasz Mazur (do 2025 r.) oraz Maciej Stańko (do 2027 r.).