Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Piotr Będzikowski przez kolejne dwa lata trenerem Siódemki Miedź Legnica

Piotr Będzikowski związał się z Siódemką Miedź Legnica nowym kontraktem, który będzie obowiązywał do czerwca 2023 r.

Nowa umowa Piotra Będzikowskiego z naszym klubem była w zasadzie formalnością. Pod wodzą 48-letniego szkoleniowca Siódemka Miedź rozegrała bowiem dobry sezon, który zakończyła na 3. miejscu w tabeli grupy B i awansem do I Ligi Centralnej, a taki cel przed startem rozgrywek postawiły mu władze klubu.

W poniedziałek trener Będzikowski i prezes MSPR Siódemka Martin Huras złożyli podpisy pod dwuletnim kontraktem. – Piotr świetnie poradził sobie z przebudową drużyny po ubiegłorocznych zmianach kadrowych. Jestem przekonany, że z równie dobrymi efektami poprowadzi drużynę w I Lidze Centralnej – powiedział prezes Martin Huras. – Cieszę się, że nadal będę mógł współtworzyć ten projekt, który z roku na rok rozwija się w dobrym kierunku – dodał trener Piotr Będzikowski.

Piotr Będzikowski to jeden z żywych symboli legnickiej piłki ręcznej. Jest wychowankiem naszego klubu z którym związany był – z przerwą na grę dla Zagłębia Lubin i Chrobrego Głogów – przez większą część swojej kariery. Po jej zakończeniu objął funkcję asystenta trenera Siódemki Marka Motyczyńskiego. Po spadku naszego zespołu z PGNiG Superligi, w latach 2013-2017 był trenerem pierwszego zespołu. W sezonie 2014/15 był bliski wywalczenia awansu do elity – w finale baraży Siódemka uległa jednak Śląskowi Wrocław. W latach 2017-2020 pracował z grupami młodzieżowymi Siódemki. Na stanowisko trenera pierwszego zespołu wrócił w czerwcu 2020 r., kiedy to zastąpił Pawła Witę.

Dodajmy, że w sezonie 2021/22 Piotr Będzikowski nadal będzie pracował też z zespołem juniorów Siódemki (roczniki 2003 i 2004).