Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Mamy nowego skrzydłowego! Wiktor Pacuła zawodnikiem Siódemki Miedź

Wiktor Pacuła dołączył do Siódemki Miedź Legnica. 19-letni skrzydłowy związał się z naszym klubem trzyletnim kontraktem.

Wiktor Pacuła jest wychowankiem Zagłębia Lubin. Ostatnie trzy lata spędził w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kielcach. W minionym sezonie 2020/21 występował w pierwszoligowej drużynie SMS ZPRP Kielce. Rozegrał 18 spotkań w których rzucił 16 bramek. Do tego dołożył 3 mecze w Pucharze Polski i 9 bramek.

Wiktor Pacuła ma na swoim koncie również występy w reprezentacjach Polski juniorów młodszych i juniorów.

W zespole trenera Piotra Będzikowskiego będzie odpowiadał za lewe skrzydło razem z Karolem Siwakiem.

Wiktor Pacuła jest piątym zawodnikiem pozyskanym przez Siódemkę przed sezonem 2021/22. Przypomnijmy, że wcześniej z naszym klubem związali się: Michał Kapela, Paulo Grozdek, Hubert Kuliński i Maciej Stańko.

Zakontraktowanie Wiktora Pacuły jest ostatnim już tego lata ruchem transferowym naszego klubu. Kadra tym samym została zamknięta. Lada dzień nasi zawodnicy kończą urlopy. Przygotowania do sezonu rozpoczną już w poniedziałek 26 lipca.

Wiktor, witamy na pokładzie!