Aktualności

Najnowsze informacje z klubu

Pierwsza łopata wbita – firma Huras rusza z kolejną dużą inwestycją

W czerwcu 2022 r. zostanie oddana do użytku nowa hala produkcyjna firmy Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych. Inwestycja pochłonie 11 mln zł.

Raptem trzy lata temu (w czerwcu 2018 r.) Huras przeprowadził się z ul. Nasiennej w Legnicy do Nowej Wsi Legnickiej. Dla dynamicznie rozwijającej się firmy hala o powierzchni 3 tys. mkw. zrobiła się już zwyczajnie za ciasna. Zapadła więc decyzja o rozbudowie zakładu. Będzie on prawie dwukrotnie większy, bo powierzchnia nowej hali produkcyjnej to blisko 2,5 tys. mkw.

Budowa hali potrwa niespełna rok. Gotowa ma być bowiem już w czerwcu 2022 r. Za realizację inwestycji odpowiada legnicka firma MKS-BUD – ta sama, która postawiła pierwszą halę Hurasa w Nowej Wsi Legnickiej. Warto dodać, że MKS-BUD to uznana marka w branży budowy domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i budynków przemysłowych. Firma realizuje inwestycje nie tylko w Polsce ale również poza jej granicami, m.in. w Niemczech, Danii i na Ukrainie.

W piątek 23 lipca symbolicznego wbicia pierwszej łopaty na budowie hali produkcyjnej dokonali prezes Martin Huras oraz wójt gminy Legnickie Pole Rafał Plezia, który przy okazji zadeklarował „pełne wsparcie” dla inwestycji. Gośćmi uroczystości byli również: właściciele MKS-BUD – Marek i Maurycy Korbela, autor projektu hali – Adam Santorowski z pracowni „Sankon”, Mariola Bezdzietna z banku BNP Paribas Polska, który jest partnerem finansowym przedsięwzięcia oraz przedstawiciele zarządu firmy Huras z rodzinami.

– Przygotowywaliśmy się do tej inwestycji 14 miesięcy. Dzięki niej uruchomimy nową linię produkcyjną. To oznaczać będzie zwiększenie zatrudnienia w naszej firmie nawet o 60 etatów. Z rekrutacją chcemy ruszyć jeszcze w tym roku – mówił podczas uroczystości Martin Huras, prezes Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych.

– Dziękuję wszystkim naszym partnerom za doprowadzenie do startu nowego projektu. Jestem przekonany, że w czerwcu przyszłego roku będziemy dumni z tego nowoczesnego obiektu – dodał.

Huras – Konstrukcja i Budowa Maszyn Specjalnych to firma działająca w branży automotive, telekomunikacyjnej i medycznej. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od 1991 r. Działalność rozpoczęła we Wrocławiu. W 2004 r. przeniosła się do Legnicy. W 2018 r. otworzyła swój pierwszy zakład w Nowej Wsi Legnickiej na terenie Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.